Horor Obřad s Anthony Hopkinsem vede návštěvnost severoamerických kin

- Téma autor: red

O uplynulém víkendu byl v severoamerických kinech divácky nejúspěšnějším filmem horor Obřad s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Šef distribuce Warner Bros řekl, že za úspěchem filmu stojí právě jeho hlavní představitel, který je díky své legendární roli Hannibala Lectera, pro diváky strašidelných filmů stále velkým tahákem.

Obřad vydělal o víkendu distributorům 15 milionů dolarů a sesadil tak romantickou komedii Hlavně nezávazně s Natalií Portman a Ashtonem Kutcherem v hlavních rolích (13,7 milionu dolarů). Snímky The Mechanic a Zelený sršeň se s výdělkem 11,5 milionu dolarů dělí o třetí a čtvrté místo.

Historické drama Králova řeč, jenž je se svými dvanácti nominacemi horkým kandidátem na Oscara, se umístilo na pátém místě se ziskem 11,1 milionu dolarů.

O jednu příčku si oproti minulému týdnu pohoršil Western Ethana a Joela Coenových Opravdová kuráž. Mírný pokles návštěvnosti zaznamenal po osmi týdnech vysílání film Fighter a po devíti týdnech snímek z prostředí baletu Černá labuť. Desítku nejvýdělečnějších filmů uzavírá animovaný dobrodružný film Méďa Béďa.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.