Hollywood se snaží očistit svou "neekologickou pověst", bude zelenější

12. 8. 2010 - 18:50 | Téma | red

Hollywood se snaží očistit svou "neekologickou pověst", bude zelenější zdroj: tisková zpráva

Televizní a filmoví tvůrci v USA už si nemohou stěžovat, že nemají jak naskočit do stále rychleji se rozjíždějícího "zeleného" hnutí. Nová internetová databáze jim nabízí ekologičtější alternativy čehokoli, co pro natáčení mohou potřebovat - recyklovatelnými kulisami počínaje a líčidly netestovanými na zvířatech konče, píše dnes agentura Reuters.

Tento krok je zatím posledním ve snaze Hollywoodu očistit svou neekologickou pověst poté, co byl několik let terčem kritiky za do nebes šplhající spotřebu energie pro reflektory a kamery či vyhazování kulis i rekvizit, jakmile padne poslední klapka.

Databázi Greenproductionguide.com podpořila taková studia, jako je Walt Disney, Fox, NBC Universal, Sony Pictures Entertainment či Warner Bros., a obsahuje více než 1500 položek. Uživatelé tu mohou vybírat z široké škály kategorií od jídla a nápojů přes dřevo a prodejce barev - a zužovat výsledky hledání podle států a měst, aby se snížily i přepravní náklady. Zahrnuty jsou například i organizace, které pomáhají producentům darovat kusy kulis jiným produkcím.

Stáhnout se tu také dá "uhlíková kalkulačka", která spočítá, kolik emisí natáčení vyprodukuje a nabídne tipy, jak by se dalo jejich množství snížit.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.