Hlavní roli režijního debutu Angeliny Jolie si zahraje bosenská herečka

25. 9. 2010 17:00 - Téma | Autor: red

Hlavní roli režijního debutu Angeliny Jolie si zahraje bosenská herečka zdroj: Archiv

Hollywoodská hvězda Angelina Jolie si vybrala pro hlavní roli ve svém režijnímu debutu mladou bosenskou herečku Zanu Marjanovič. Její válečná romance mezi bosenskou ženou a srbským mužem se má začít natáčet ještě letos.

Marjanovič podle agentury AP řekla, že scénář byl nádherný a nemůže se už dočkat, až začne natáčet s tak "slavnou a humanistickou" herečkou, jakou je Jolie. Sedmadvacetiletá bosenská herečka se bude v následujících dnech připravovat v Maďarsku, kde se chystá natáčení filmu, jenž se bude odehrávat v Maďarsku a v Bosně.

Angelina Jolie navštívila Bosnu letos již dvakrát; v srpnu jako velvyslankyně dobré vůle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a předtím v dubnu o velikonočních svátcích, kdy si s partnerem Bradem Pittem odskočili do Sarajeva z Benátek, kde Jolie natáčela film.

Hollywoodská herečka již při srpnové návštěvě prozradila, že hodlá natočit milostnou romanci odehrávající se za bosenské války (1992-1995). Příběh filmu pojednává o dvojici, která se seznámí v předvečer konfliktu, a sleduje, jaký má válka na tento vztah vliv.
Jolie slíbila, že si pro snímek vybere jen herce z různých etnických skupin bývalé Jugoslávie. "Chtěla bych do toho zapojit co možná nejvíc místních lidí," prohlásila.

Marjanovič se stala známou po roli v oceněném filmu Snijeg (Sníh) bosenského režiséra Aidy Begiče

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.
Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

26. 5. 2020 | Trailery | Adam Homola

Mel Gibson má 64 let, ale pořád se nám snaží dokázat, že do starého železa prostě nepatří. Znovu se o to pokusí i v akční novince Force of Nature.
Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

22. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Novinka Christophera Nolana míří do kin. Navzdory koronaviru, navzdory zavřeným sálům téměř po celém světě…
Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

21. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Nová verze Ligy Spravedlnosti, kterou si sestříhá a nově dokončí sám režisér Zack Snyder, vyjde příští rok na nové streamovací službě HBO Max.