Herečka Susan Sarondonová: Nechci ve filmech umírat

- Téma autor: red

Americká herečka Susan Sarandonová už nechce ve filmech umírat. Nepřeje si účinkovat ani ve filmech, kde mají zemřít děti. Tato třiašedesátiletá diva by prý nejraději dostávala erotické role. Sarandonová to podle agentury DPA prohlásila v rozhovoru pro dámský časopis Brigitte Woman.

"Již jsem to jednou říkala, neposílejte mi už žádné role, kde mám zemřít. Už nechci umírat, už toho mám dost, a také nechci, aby vždycky umíraly i děti," konstatovala herečka považovaná svého času za sexuální symbol.

Její nejnovější film Pevné pouto v režii Petera Jacksona se bude v českých kinech promítat od 18. března. Sarandonová tam hraje babičku zavražděné dívky, která svoji rodinu pozoruje z nebe.

V roce 2007 zase ve snímku Bernard a Doris ztvárnila postavu dědičky tabákového impéria nemocnou rakovinou, která veškerý svůj majetek odkáže svému irskému sluhovi.

Susan Sarandonová hrála ve více než 40 filmech a pětkrát byla nominována na Oscara. Sošku získala v roce 1995 za snímek Mrtvý muž přichází, pojednávající o vztahu řádové sestry a muže odsouzeného k trestu smrti. Světovou slávu jí přinesly mimo jiné filmy Čarodějky z Eastwicku (1987) nebo Thelma a Louise (1991).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.