Herečka Lindsay Lohan již nastoupila do vězení

21. 7. 2010 - 13:50 | Téma | red

Herečka Lindsay Lohan již nastoupila do vězení zdroj: tisková zpráva

Americká herečka Lindsay Lohan za značného mediálního zájmu nastoupila do vězení, kde by měla podle rozsudku strávit tři měsíce. K tomu byla odsouzena počátkem července za to, že porušila podmínky podmíněného trestu přerušením docházky na protialkoholní vzdělávací kurz.

Čtyřiadvacetiletá Lohan dostala v roce 2007 tříletý podmíněný trest za řízení v opilosti a držení drog. Loni jí byla podmínka o rok prodloužena. Soud jí uložil, aby pravidelně docházela na protialkoholické testy, a herečka nosí z nařízení soudu monitorovací náramek, který zjišťuje přítomnost alkoholu v těle. Podmínky trestu ale herečka porušila, a proto ji soud počátkem července odsoudil k tříměsíčnímu pobytu za mřížemi.Poté, co se vrátí z vězení, musí podle nařízení soudu podstoupit ještě tříměsíční odvykací kůru.

Lindsay Lohan se dnes ráno místního času dostavila nejprve k soudu v Beverly Hills, kam přijela v černém voze a s policejní eskortou v doprovodu své matky a mladší sestry. Po krátkém slyšení se odebrala do nápravného zařízení v Lynwoodu jižně od Los Angeles. Před soudem vypadala klidná a odhodlaná, ale její matka a sestra propukly v pláč, když odcházela s pouty na rukou.

Před budovou herečku čekaly desítky novinářů a paparazzi, ale také velký počet fanoušků, kteří jí dávali najevo podporu. Jeden z nich dával na odiv svoje tričko s portrétem herečky a s nápisem Nevinná. Jiní házeli konfety, když vcházela do budovy.

U soudu zastupovala Lohanovou její dlouholetá právnička Shawn Chapmanová Holleyová. Známý právník Robert Shapiro, který minulý týden řekl, že se ujme případu Lindsay Lohanové, ale v pondělí podle soudkyně Marshy Revelové od případu odstoupil. Předtím herečce nabídl, že po opuštění věznice jí pomůže na své klinice zbavit se závislosti na drogách a alkoholu.

Lindsay Lohan

Shapiro u soudu úspěšně zastupoval různé osobnosti. Byl například jedním z klíčových právníků, kterým se podařilo zbavit herce a bývalého hráče amerického fotbalu O.J. Simpsona obvinění z dvojnásobné vraždy.

Předpokládá se, že herečka za mřížemi stráví kratší dobu, než je vyměřený trest. Věznice v Kalifornii jsou totiž přeplněné, což nutí šerify, aby zkracovali tresty lidem odsouzeným za mírnější delikty. V podobných případech si odsouzení odpykají obvykle jen čtvrtinu trestu, což by pro Lohan znamenalo něco přes dvacet dnů za mřížemi nebo i méně, pokud tak rozhodne šerif. Soud může ale naopak nařídit, aby si odpykala celý trest.

Lindsay Lohan musí nosit vězeňský oblek a dostane jednoduchou toaletní sadu, která obsahuje zubní kartáček, zubní pastu, mýdlo, deodorant, šampon a hřeben.

Trest si má odpykat v zařízení, které "hostilo" už nejednu celebritu, mimo jiné v něm pobývala dědička hotelového impéria Paris Hilton, herečky Nicole Richie a Michelle Rodriguez a zcela nedávno i sama Lohan.

Lindsay Lohan se už v 11 letech objevila ve filmu Past na rodiče. Po natočení filmů jako Mezi námi děvčaty a Bobby byla dokonce označena za jednu z nejtalentovanějších mladých hereček. Ale po třech pobytech v odvykacím zařízení v roce 2007 její filmová kariéra začala upadat a její návštěvy nočních barů se staly vděčným tématem bulvárních plátků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.