Herec Morgan Freeman uvadí nový pořad věnovaný zkoumání vesmíru

9. 6. 2010 - 11:30 | Téma | red

Herec Morgan Freeman uvadí nový pořad věnovaný zkoumání vesmíru zdroj: tisková zpráva

Americký herec a režisér Morgan Freeman uvádí nový pořad v televizi Science Channel věnovaný odhalování vesmíru a nevyhýbá se při tom těžkým otázkám. Hned v prvním dílu se ptá: "Byl stvořitel?" Tato otázka, stejně jako většina témat, o nichž se v jeho osmidílném pořadu diskutuje, ale pravděpodobně povede spíše k dalším otázkám než k odpovědím, napsala dnes agentura AP.

"Dozvídáme se, že nevíme mnohem víc, než víme," řekl Freeman, jehož celoživotní fascinace astronomií a cestou do vesmíru nahrála snaze televize Science Channel připoutat větší pozornost diváků za pomoci celebrit, které vnášejí do svého koníčka vášeň a vzrušení.
Vědci dostávají ve Freemanově pořadu takové otázky jako, co se stalo před stvořením vesmíru, bude někdy možné cestovat časem, může existovat inteligentní život mimo Zemi a jak započal život na Zemi?

Mnozí vědci se jen těžko vypořádávají s myšlenkou, že svět stvořil Bůh. Někteří to ale začnou převádět na to, že ne všechno, co vidíme, lze vysvětlit složitými matematickými rovnicemi, kterými se dokazují různé teorie.  "Je pro mě těžké přijmout myšlenku, že je nějaká mimozemská inteligence, která všechno kontroluje," řekl Freeman.

Freemana fascinuje rychlost světla a to, jak a proč světlo cestuje. Další věcí, která ho velmi zajímá, je myšlenka cestování časem, ačkoli herec si není jistý, jestli by chtěl cestovat časem zpět nebo dopředu. Rád by se ale někdy vydal do vesmíru. Ale nechtěl by tam letět jen pro samotný let.

"Chtěl bych mít nějaký cíl," řekl. "A byl bych rád, kdyby tím cílem byla cizí země, kde by bylo s kým komunikovat."

Věci, o nichž se v jeho pořadu diskutuje, jsou velmi odborné, ale mluví se o nich zábavným způsobem, řekla generální ředitelka televize Debbie Myersová. To byl také jeden z hlavních cílů Myersové: odbourat suchopárnost, která obvykle provází vědecké programy.
Freeman, který v roce 2004 získal Oscara za film Milion Dollar Baby, přinesl ve svém pořadu běžný pohled na složité věci, řekla Myersová. "Morgan je typem obyčejného člověka. Miluje vědu, ale není to vědec, a je to skvělý vypravěč," dodala.

Pořad související s vědou připravuje na letošní podzim také další americká herečka Whoopi Goldberg. O něčem podobném sní i herec Will Smith.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.