Herec George Clooney se brzy dočká ocenění za humanitární činnost

22. 7. 2010 - 20:00 | Téma | red

Herec George Clooney se brzy dočká ocenění za humanitární činnost zdroj: tisková zpráva

Americký herec George Clooney se zanedlouho dočká speciálního ocenění. Tentokrát to nebude za jeho herecké, režisérské nebo producentské umění, ale americká Akademie televizních a umění a věd (ATAS) chce při předávání cen Emmy ocenit jeho humanitární úsilí.

Clooney se angažuje v humanitárních akcích už roky. Akademie příští měsíc cenou Bob Hope Humanitarian Award ocení jeho pomoc při organizování pomoci obětem útoků na USA v září 2001, obětem hurikánu Katrina a obětem zemětřesení na Haiti. Při každé z těchto akcí se vybraly miliony dolarů. Ocenit chce i jeho práci, kterou upozorňoval na genocidu v súdánském Darfúru.

"George je jasným kandidátem na toto ocenění. Pochopil sílu televize jako nejmocnějšího média dnešní doby, aby se dostal k srdcím lidí na celém světě, a dokázal nás přimět k akci ve prospěch pomoci těm, kdo ji zoufale potřebují," řekl časopisu People prezident akademie John Shaffner.

Cena Bob Hope Humanitarian Award byla zřízena v roce 2002. Clooney je čtvrtým oceněným a cenu převezme 29. srpna při udílení cen Emmy. Před ním tuto prestižní cenu dostali americká televizní moderátorka Oprah Winfrey, herec Bill Cosby a již zesnulý televizní a filmový komik Danny Thomas.

Časopis Entertainment Weekly napsal, že "cenu Bob Hope Humanitarian Award dostane někdo, jehož humanitární práce vzbudila důvěru v televizní průmysl a má dlouhodobý dopad na společnost".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.