Hanebný pancharti mezi filmy s nejvíce nominací na ceny SAG

17. 12. 2009 - 21:20 | Téma | red

Hanebný pancharti mezi filmy s nejvíce nominací na ceny SAG zdroj: tisková zpráva

Filmy Hanebný pancharti, Lítám v tom a Precious: Based on the Novel Push by Sapphire mají po třech nominacích na ceny Sdružení filmových a televizních herců (SAG). Na udílení cen 23. ledna 2010 v Los Angeles jim budou konkurovat například britské drama An Education, válečný film Smrt čeká všude a muzikál Nine, uvedla agentura AP.

SAG (Screen Actors Guild Awards) sdružuje filmové a televizní herce, kteří také z velké části hlasují o Oscarech. Ocenění SAG tak bývá dobrým ukazatelem favoritů na ceny americké Akademie filmových věd a umění za herecké výkony.

Remake z druhé světové války režiséra Quentina Tarantina Hanebný pancharti může vynést cenu za nejlepší herecké obsazení autorům filmu, cenu pro nejlepší herečku ve vedlejší roli Dianě Krugerové za její ztvárnění filmové hvězdy a špionky a cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli Christophu Waltzovi za jeho postavu krutého nacisty.

Příběh šestnáctileté černošské dívky z Harlemu Precious: Based on the Novel Push by Sapphire také bojuje o celkové nejlepší obsazení. Dále získal nominaci v kategorii nejlepší herečka, kterou by se tak mohla s Obrázek zdroj: tisková zpráva tát Gabourey Sidibová za roli negramotné, odhodlané ženy. Na nejlepší vedlejší herečku byla nominována Mo'Nique za roli matky týrající svou dceru v tomto filmu.

Americká komedie Lítám v tom získala nominace v kategorii nejlepší herec v osobě George Clooneyho v roli úspěšného konzultanta a v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli, do které film vynesl hned dvě ženy - Veru Farmigaovou jako jeho novou lásku a Annu Kendrickovou jako jeho novou chráněnku.

Na cenu pro nejlepšího herce také aspirují Jeff Bridges, Colin Firth, Morgan Freeman a Jeremy Renner. Nominaci na ocenění pro nejlepší herečku obdržely kromě Sidibové i Sandra Bullocková, Helen Mirrenová, Carey Mulliganová a Meryl Streepová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.