Glass Onion trhá rekordy Netflixu

17. 1. 2023 - 10:06 | Novinky | Adam Homola

Glass Onion trhá rekordy Netflixu zdroj: Foto: Netflix

Z populární detektivky se už teď stal jeden z nejsleodvanějších filmů Netflixu vůbec a to se film teprve rozjíždí.

Glass Onion je pokračováním pár let starého výtečného Na nože, kde scénárista a režisér Rian Johnson poprvé natočil detektivní subžánr whodunnit a kde jeho excentrickou postavu detektiva Benoita Blanca ztvárnil Daniel Craig. Na nože se nesmírně povedlo a utržilo v kinech solidní peníze, tudíž Netflix neváhal a zaplatil si exkluzivitu na další dvě pokračování.

To první jsme dostali před pár týdny, jde právě o zmiňované Glass Onion a jakkoliv jsou recenze kritiků i reakce běžných diváků přeci jen malinko slabší než u prvního Na nože, pořád jde o velice povedenou, chytře napsanou a sympaticky vrstevnatou detektivku. Takovou, jakých se moc nedělá.

A diváci dokázali náležitě ocenit. Glass Onion v kinech sice prakticky nebylo, respektive se dočkalo jen velice omezeného uvedení do hrstky kin, takže tady o nějakých zajímavých výdělcích z kin nemůže být řeč. Což Netflixu ale samozřejmě vůbec nevadí, pro něj je zásadní metrikou počet hodin, které s filmem jeho diváci stráví, neboť čím víc času budou lidé trávit na Netflixu, tím míň ho budou trávit na konkurenčních streamovacích služeb.

Glass Onion už překonalo nové Bledě modré oko s Christianem Balem. Druhá detektivka Riana Johnsona se tak dostala už na páté místo historické tabulky anglických filmů Netflixu. Na kontě má už přes 253 milionů zhlédnutých hodin. Dalším na řadě je průměrný akční výplach The Gray Man, který před Glass Onion vede ani ne o 200 tisíc hodin, což asi brzy padne. Motivaci podívat se na Glass Onion vícekrát je nepochybně mnohem větší, než znovu mrhat čas na nezajímavý akční film sice s hvězdným obsazením, ale jinak s nudným scénářem, vizuálem i provedením.

Na třetím místě nejsledovanějších filmů Netflixu je Bird Box se Sandrou Bullock, na druhém satira K zemi hleď! a na prvním pak opět sotva průměrný akčňák Red Notice. Na první místo, kde má Red Notice 364 milionů zhlédnutých hodin se Glass Onion asi jen tak nedostane, ale je téměř jisté, že se lidé budou na Glass Onion dívat znovu a znovu ve filmu hledat hromadu odkazů, vrstev a narážek. Je tak každopádně jisté, že se Johnsonovi povedl další skvělý film a uvidíme, jestli bude detektivní série po chystaném třetím dílu ještě nějak pokračovat.

zdroj: Netflix

Zdroje: Netflix TOP10

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

1. 2. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Apokalypsa se blíží a zabránit ji lze jediným způsobem. Zabili byste někoho, koho milujete, abyste zachránili lidstvo? 
Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

31. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

Připravte se na Kostlivce! Tedy adaptaci dalšího z příběhů spisovatele Stephena Kinga, kterého jistě netřeba dlouze představovat.
Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

30. 1. 2023 | Novinky | Adam Homola

Amazon to se seriály myslí očividně vážně, protože po velice nákladných Prstenech moci chystá další velkou věc: Tomb Raidera.
Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.