Giselle, první baletní 3D představení v našich kinech

- Téma autor: red

Diváci vybraných tuzemských kin se mohou těšit na první baletní vystoupení ve 3D. Ve třech rozměrech si tak na filmovém plátně vychutnate romantický příběh Giselle tak, jak jej vidí diváci z těch nejlepších míst v sále ve slavném Mariinském divadle v Petrohradě. Představení se bude vysílat ve 21 českých a moravských kinech od 21. do 23. října.

"Stereoskopická technologie umožní balet vnímat v nových rozměrech, baletní sbor diváky vtáhne do kouzelného světa nadpřirozena plného roztančených víl a jemné práce nohou balerín," uvedl Šebesta s tím, že v titulní roli krásné venkovské dívky diváci uvidí hostující Nataliji Osipovovou. Mladý tanečník Leonid Sarafanov vystoupí jako vévoda Albrecht.

Giselle 3D

Podle uměleckého ředitele Mariinského divadla jsou projekce klasických baletních inscenací budoucností divadla. "Je velmi důležité, aby divadelní soubory připravovaly odvážné projekty. Jedině tak budoucnost opery a baletu nebude nikdy zpochybňována," věří Valerij Gergijev. První 3D baletní představení uvedou kina v Praze (Atlas a Radotín), Ostravě, Třebíči, Chebu, Berouně či v České Lípě.

Balet Giselle od Adolpha Charlese Adama je inspirován starými legendami o tom, že zemře-li zasnoubená dívka ještě před svou svatbou, promění se ve vílu. Když poté do království víl zabloudí muž, utančí jej k smrti.

Giselle 3D

Giselle ve 3D do českých kin vstupuje v rámci projektu Balet v kině. V současnosti se ho účastní desítky kin v České a Slovenské republice, které na svých plátnech uvádějí světová baletní představení, například v podání Bolšoj baletu z Moskvy, Královského baletu v Londýně či Baletu Pařížské opery.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.