Gérard Depardieu přijede na Slovensko na festival Art Film Fest

9. 6. 2010 - 16:00 | Téma | red

Gérard Depardieu přijede na Slovensko na festival Art Film Fest zdroj: tisková zpráva

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu zavítá koncem června do Trenčianských Teplic na festival Art Film Fest, kde přebere cenu Hercova misia. Novinářům to dnes řekl zakladatel festivalu Peter Hledík. Herec už Slovensko navštívil v roce 1998, kdy přijel v předvolební kampani podpořit lídra ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara.

"V poslední festivalový den, v sobotu ráno, přiletí prvním letadlem z Paříže pan Gérard Depardieu. Večer na slavnostním ukončení festivalu mu odevzdáme cenu Hercova misia," řekl Hledík. Festival tak oceňuje herce, kteří ještě nemusí končit kariéru, pro svoji generaci však představují určitý idol. V minulosti si tuto cenu v Trenčianských Teplicích převzali i Sophia Loren, Franco Nero, Jean-Paul Belmondo či Liv Ullmann.

Na rozdíl od minulosti přijede nyní Depardieu po volbách a bude se věnovat jen festivalovému programu. Když se totiž na podzim 1998 objevil v Košicích jako jeden z magnetů kampaně tehdejšího premiéra Mečiara, vysloužil si kritiku. Později to herec v rozhovoru pro jeden francouzský deník označil za chybu. Mečiara sice osobně neznal, jeho pozvání však přijal. Podle neoficiálních informací za to měl dostat honorář 45.700 eur. Mečiarovi však podpora Depardieua a další celebrit nepomohla, skončil v opozici.

Herec se pak vrátil na Slovensko ještě jednou, údajně si tam byl v roce 2001 prohlédnout jisté vinice. Depardieu je totiž znám také jako vinař, ve Francii vlastní několik vinic a v Paříži provozuje restauraci La Fontaine.

Jméno Depardieu skloňovala slovenská média i koncem roku 2008. Na zimní Mezinárodní filmový festival Bratislava totiž měl přijet jeho syn Guillaume, v říjnu 2008 však zemřel na zápal plic.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.