Gérard Depardieu přijede na Slovensko na festival Art Film Fest

9. 6. 2010 - 16:00 | Téma | red

Gérard Depardieu přijede na Slovensko na festival Art Film Fest zdroj: tisková zpráva

Slavný francouzský herec Gérard Depardieu zavítá koncem června do Trenčianských Teplic na festival Art Film Fest, kde přebere cenu Hercova misia. Novinářům to dnes řekl zakladatel festivalu Peter Hledík. Herec už Slovensko navštívil v roce 1998, kdy přijel v předvolební kampani podpořit lídra ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara.

"V poslední festivalový den, v sobotu ráno, přiletí prvním letadlem z Paříže pan Gérard Depardieu. Večer na slavnostním ukončení festivalu mu odevzdáme cenu Hercova misia," řekl Hledík. Festival tak oceňuje herce, kteří ještě nemusí končit kariéru, pro svoji generaci však představují určitý idol. V minulosti si tuto cenu v Trenčianských Teplicích převzali i Sophia Loren, Franco Nero, Jean-Paul Belmondo či Liv Ullmann.

Na rozdíl od minulosti přijede nyní Depardieu po volbách a bude se věnovat jen festivalovému programu. Když se totiž na podzim 1998 objevil v Košicích jako jeden z magnetů kampaně tehdejšího premiéra Mečiara, vysloužil si kritiku. Později to herec v rozhovoru pro jeden francouzský deník označil za chybu. Mečiara sice osobně neznal, jeho pozvání však přijal. Podle neoficiálních informací za to měl dostat honorář 45.700 eur. Mečiarovi však podpora Depardieua a další celebrit nepomohla, skončil v opozici.

Herec se pak vrátil na Slovensko ještě jednou, údajně si tam byl v roce 2001 prohlédnout jisté vinice. Depardieu je totiž znám také jako vinař, ve Francii vlastní několik vinic a v Paříži provozuje restauraci La Fontaine.

Jméno Depardieu skloňovala slovenská média i koncem roku 2008. Na zimní Mezinárodní filmový festival Bratislava totiž měl přijet jeho syn Guillaume, v říjnu 2008 však zemřel na zápal plic.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.