Film Krev zmizelého, režiséra Milana Cieslera, bude mít televizní premiéru

4. 5. 2010 - 22:00 | Téma | red

Film Krev zmizelého, režiséra Milana Cieslera, bude mít televizní premiéru zdroj: tisková zpráva

V neděli 9. května odvysílá Česká televize premiéru filmu Krev zmizelého. Před pěti lety si v něm zahráli například Vilma Cibulková, Ester Geislerová, Martin Huba, Václav Jiráček, Igor Bareš, Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Jiří Lábus a Simona Stašová.

Film vznikl v koprodukci brněnského studia České televize a společnosti Happy Celluloid. Do kin byl uveden v roce 2005 a na obrazovkách se dva roky poté objevila jeho čtyřdílná série.

Krev zmizelého je velkým eposem lásky a prokletí, který se odehrává během 2. světové války a v období na ni navazujícím. Příběh je rozvržen do čtyř ročních období. Zima 1939 přináší epizodu sovětsko-finské zimní války a první válečnou zimu v horském sanatoriu na území Říše. Jaro 1945 je časem osvobození a odsunu Němců z Československa po konci druhé světové války. Příběh se odehrává i v létě 1956 jako ozvěna politických změn v blízkém Polsku spějící k podzimní revoluci v Maďarsku a utužení komunistického panství v satelitech Ruska a vrcholí na podzim 1961. Ve zdánlivě pokojném a přesto zlomovém roce, končícím až kdesi v Belgickém Kongu.

Více než dvouhodinový snímek vznikl za přispění Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.