Festival krátkých filmů Praha 2006

10. 11. 2006 - 12:37 | Téma | red

Festival krátkých filmů Praha 2006 zdroj: tisková zpráva

proběhne v pražském kině Světozor od 15. do 18. listopadu 2006 Druhý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, organizovaný pořadateli MMF Karlovy Vary pod záštitou hl

Druhý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, organizovaný pořadateli MMF Karlovy Vary pod záštitou hl. města Prahy, proběhne v pražském kině Světozor od 15. do 18. listopadu 2006. I letos se představí v soutěži a nesoutěžních sekcích to, co vytvořili mladí filmaři z celého světa v průběhu uplynulého roku.

El ojo en la nuca, režie Rodrigo Plá, Mexiko, Uguguay, 2000 V soutěži bude promítnuto 21 filmů vybraných z téměř 600 přihlášených. Porota udělí jednu hlavní cenu a dvě zvláštní uznání. Novinkou letošního roku bude divácká cena; o nejlepším filmu festivalu rozhodnou diváci prostřednictvím hlasovacích letáků, které budou k dispozici po každé projekci.

Nesoutěžní sekce Zaostřeno na Mexiko nabídne krátké filmy režisérské generace, která udává hlavní směr současné mexické tvorby. V těchto filmech se objeví i současné hvězdy jako Salma Hayeková a Gael García Bernal. Program sestavený z krátkých filmů dnes renomovaných režisérů uvede debutantské krátké filmy Ridleyho Scotta, Romana Polanského, Gus van Santa, Larse von Triera a dalších. V dalších sekcích se představí filmové experimenty, Mezinárodní festival krátkých filmů Berlín a nejúspěšnější krátké tituly ze světových přehlídek a soutěží.

Mezinárodní porota Mezinárodní porota rozhodne o udělení jedné Hlavní ceny festivalu a dvou Zvláštních uznání poroty. Složení poroty: Judith Revault d`Allonnes (Francie), Aňa Geislerová (ČR), Heinz Hermanns (Německo), Jan Hřebejk (ČR), Bálint Kenyeres (Maďarsko).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.