Festival francouzského filmu opět v Praze

29. 1. 2008 - 13:31 | Téma | red

Festival francouzského filmu opět v Praze zdroj: tisková zpráva

FFF 2003: Nové i starší zajímavé filmy z Francie uvidí diváci v Praze od 20. listopadu. Francouzské velvyslanectví společně s Francouzským institutem v Praze a Unifrance pořádají již 6

Francouzské velvyslanectví společně s Francouzským institutem v Praze a Unifrance pořádají již 6. ročník Festivalu francouzského filmu. V době od 20. do 24. listopadu se divákům představí devatenáct snímků současné i legendární produkce. Byly pozvány významné osobnosti, mezi jinými Isabelle Adjaniová, Virginie Ledoyenová, Elodie Bouchezová, Gérard Depardieu či Jean Réno, z režisérů například Sam Karmann či Pascal Bonitzer, aby přijely osobně podpořit své filmy.

Letošní ročník nabídne kromě tradiční festivalové dramaturgie také 6 nejnovějších francouzských filmů, které budou díky našim předním filmovým distriborům uvedeny na festivalu v předpremiéře. Každý návštěvník kina Village Cinemas Anděl si tak může z této osmičky vybrat žánr podle svého vkusu a momentální nálady. Nebudou chybět kriminální a milostná dramata, komedie ani animovaný film pro dospělé i děti. Dalších jedenáct snímků bude promítáno v klubovém kinosále Francouzského institutu. I zde jsou připraveny filmy různých žánrů, které zaujmou zejména notorické festivalové labužníky, ale i méně náročný divák má šanci si z nabídky vybrat. Filmy uváděné během festivalu na Francouzském institutu budou v Čechách k vidění pouze jednou, maximálně dvakrát!

„České prostředí je pro současný francouzský film rok od roku příznivější. Přestal být výsadou filmových klubů. Zásluhou distributorů, kteří chtějí nabízet alternativu k převažující americké produkci, se objevuje stále více v sálech a přitahuje větší pozornost médií. Tato skutečnost nás motivuje k pokračování našich aktivit s ambiciózním cílem vrátit francouzskou kinematografii do popředí zájmu, jak tomu bylo v minulosti,“ uvedl Jean-Paul Ghoneim z Francouzského velvyslanectví.

Vstupenky na jednotlivé filmy lze zakoupit od 6. listopadu v pokladně kin Village Cinemas Anděl a Černý Most a na recepci Francouzského institutu, Štěpánská 35, Praha 1. Cena vstupenky je 79,- Kč. Program a aktuální informace o festivalu jsou k dispozici na www.fff.tiscali.cz a v době konání prostřednictvím speciálního katalogu distribuovaného v sálech.

Novou podobu festivalu bylo možné realizovat s přispěním generálního partnera festivalu, společnosti Peugeot Česká republika, hlavního sponzora, společnosti Komerční banka, a. s., a Village Cinemas Anděl. Mediálními partnery jsou JC Decaux, Expres Radio, Radio 1, Radio Beat, Kiss 98 FM, Reflex, Cinema a Tiscali. Produkci zajišťuje společnost Simply Sirena.

Zpět na speciál Festival francouzského filmu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.