Festival francouzského filmu opět v Praze

4. 6. 2007 - 13:04 | Téma | red

Festival francouzského filmu opět v Praze zdroj: tisková zpráva

Filmy z Francie v Praze od 20. 11. Francouzské velvyslanectví společně s Francouzským institutem v Praze a Unifrance pořádají již 6

Francouzské velvyslanectví společně s Francouzským institutem v Praze a Unifrance pořádají již 6. ročník Festivalu francouzského filmu. V době od 20. do 24. listopadu se divákům představí bezmála třicet snímků současné i legendární produkce. Byly pozvány významné osobnosti, mezi jinými Isabelle Adjaniová, Virginie Ledoyenová, Elodie Bouchezová, Gérard Depardieu či Jean Réno, z režisérů například Sam Karmann či Pascal Bonitzer, aby přijely osobně podpořit své filmy.

Chouchou, miláček Paříže Letošní ročník bude obohacen o několik podstatných novinek, které festival přiblíží širšímu spektru diváků. Vedle tradičního kinosálu ve Francouzském institutu přibudou sály multikina Village Cinemas Anděl na Smíchově. Kapacita návštěvníků se tak výrazně zvýší. Prostřednictvím spolupráce s filmovými distributory bylo možné zajistit rozmanitější žánrovou strukturu vybraných filmů, jež byly orientačně rozděleny do tří sekcí – Degustace, Exhibice a Le Best Of. Degustace zahrnuje osm filmů uvedených v předpremiéře v multiplexu Village Cinemas Anděl. Exhibice s jedenácti exkluzivními filmy představí průřez současnou tvorbou od divácky vděčných snímků po filmy pro náročného diváka. Na programu jsou v obou kinech. Zlatý fond festivalové dramaturgie Le Best Of přináší filmovou tvorbu předešlých ročníků.

„České prostředí je pro současný francouzský film rok od roku příznivější. Přestal být výsadou filmových klubů. Zásluhou distributorů, kteří chtějí nabízet alternativu k převažující americké produkci, se objevuje stále více v sálech a přitahuje větší pozornost médií. Tato skutečnost nás motivuje k pokračování našich aktivit s ambiciózním cílem vrátit francouzskou kinematografii do popředí zájmu, jak tomu bylo v minulosti,“ uvedl Jean-Paul Ghoneim z Francouzského velvyslanectví.

Vstupenky na jednotlivé filmy lze zakoupit od 6. listopadu v pokladně kin Village Cinemas Anděl a Černý Most a na recepci Francouzského institutu, Štěpánská 35, Praha 1. Cena vstupenky je 79,- Kč. Program a aktuální informace o festivalu jsou k dispozici na www.fff.tiscali.cz a v době konání prostřednictvím speciálního katalogu distribuovaného v sálech.

Novou podobu festivalu bylo možné realizovat s přispěním generálního partnera festivalu, společnosti Peugeot Česká republika, hlavního sponzora, společnosti Komerční banka, a. s., a Village Cinemas Anděl. Mediálními partnery jsou JC Decaux, Expres Radio, Radio 1, Radio Beat, Kiss 98 FM, Reflex, Cinema a Tiscali. Produkci zajišťuje společnost Simply Sirena.

Na speciál Festival francouzského filmu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.