Duo Brosens Woodworthová uvádí své filmy v ČR poprvé

28. 3. 2010 - 16:55 | Téma | red

Duo Brosens Woodworthová uvádí své filmy v ČR poprvé zdroj: tisková zpráva

Nekonvenční forma a silná meditativnost spojuje podle kritiků filmy belgicko-amerického partnerského a autorského dua Petera Brosense a Jessiky Hope Woodworthové.

Na pražském Febiofestu představuje jejich v Česku dosud neznámou tvorbu program Kina osobností. 

"Představujeme tu i náš poslední film Altiplano, který jsme teď promítali na školách v Belgii. To je vůbec nejlepší publikum a jeho ohlas byl vřelý," řekl na setkání s novináři belgický rodák Brosens, který se na postech režiséra či producenta pohybuje už od začátku 90. let. 

Se svou nynější partnerkou začal spolupracovat před osmi lety, když produkoval její dokument Panenské poznámky, který vznikal v Maroku a zabýval se otázkami muslimské sexuality.

Její zájem o exotické kultury pak vyústil do režijní spolupráce, která zatím čítá dva celovečerní hrané snímky, které v Praze uvádějí - vedle snímku z peruánských And Altiplano také tíživé drama o šamanech Khadak zasazené do Mongolska.

Podle Woodworthové jejich spolupráce začala romantickou story. "Točila jsem právě dokument, když jsme se potkali v baru. Pak už to šlo velmi rychle - zasnoubili jsme se a vzali," uvedla. Oba prý nerozlišují mezi hraným a dokumentárním filmem, protože objektivní pravda neexistuje. "Chceme vyvolat emoce - ve snímku Altiplano nejde například jen o problémy ekologické," dodala s tím, že málokdy se za kamerou jako režiséři sejdou manželé. 

"Já pracuji více s herci a na scénáři, zatímco Peter uplatňuje své kompoziční záměry s obrazem. Je nás za kamerou moc, ale naučili jsme se, že film je na prvním místě a na nějaké ego či osobní pýchu není při této práci čas," řekla režisérka. 

Filmařské duo vede belgickou nezávislou produkční společnost Bo Films, a když zrovna nepracuje na novém projektu, vede v belgické vísce Falaën komorní penzion s pokoji zařízenými v duchu velkých osobností světové kinematografie. "Jsou to jen dva pokoje - (Piera Paola) Pasoliniho a (Pedra) Almodóvara, protože ten třetí se změnil v dětský pokoj," vysvětlil Brosens.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.