Duo Brosens Woodworthová uvádí své filmy v ČR poprvé

28. 3. 2010 - 16:55 | Téma | red

Duo Brosens Woodworthová uvádí své filmy v ČR poprvé zdroj: tisková zpráva

Nekonvenční forma a silná meditativnost spojuje podle kritiků filmy belgicko-amerického partnerského a autorského dua Petera Brosense a Jessiky Hope Woodworthové.

Na pražském Febiofestu představuje jejich v Česku dosud neznámou tvorbu program Kina osobností. 

"Představujeme tu i náš poslední film Altiplano, který jsme teď promítali na školách v Belgii. To je vůbec nejlepší publikum a jeho ohlas byl vřelý," řekl na setkání s novináři belgický rodák Brosens, který se na postech režiséra či producenta pohybuje už od začátku 90. let. 

Se svou nynější partnerkou začal spolupracovat před osmi lety, když produkoval její dokument Panenské poznámky, který vznikal v Maroku a zabýval se otázkami muslimské sexuality.

Její zájem o exotické kultury pak vyústil do režijní spolupráce, která zatím čítá dva celovečerní hrané snímky, které v Praze uvádějí - vedle snímku z peruánských And Altiplano také tíživé drama o šamanech Khadak zasazené do Mongolska.

Podle Woodworthové jejich spolupráce začala romantickou story. "Točila jsem právě dokument, když jsme se potkali v baru. Pak už to šlo velmi rychle - zasnoubili jsme se a vzali," uvedla. Oba prý nerozlišují mezi hraným a dokumentárním filmem, protože objektivní pravda neexistuje. "Chceme vyvolat emoce - ve snímku Altiplano nejde například jen o problémy ekologické," dodala s tím, že málokdy se za kamerou jako režiséři sejdou manželé. 

"Já pracuji více s herci a na scénáři, zatímco Peter uplatňuje své kompoziční záměry s obrazem. Je nás za kamerou moc, ale naučili jsme se, že film je na prvním místě a na nějaké ego či osobní pýchu není při této práci čas," řekla režisérka. 

Filmařské duo vede belgickou nezávislou produkční společnost Bo Films, a když zrovna nepracuje na novém projektu, vede v belgické vísce Falaën komorní penzion s pokoji zařízenými v duchu velkých osobností světové kinematografie. "Jsou to jen dva pokoje - (Piera Paola) Pasoliniho a (Pedra) Almodóvara, protože ten třetí se změnil v dětský pokoj," vysvětlil Brosens.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.