Dům zesnulého herce Dennise Hoppera je na prodej

22. 7. 2010 - 10:20 | Téma | red

Dům zesnulého herce Dennise Hoppera je na prodej zdroj: tisková zpráva

Do prodeje bude dán v pátek dům zesnulého amerického herce Dennise Hoppera losangeleském předměstí Venice. Prodávat se bude za 6,2 milionu dolarů (121 milionů korun).

Rozsáhlé sídlo, kde Hopper žil více než 20 let, leží kousek od Tichého oceánu. Na pozemku o rozloze 15.550 metrů čtverečních je několik staveb, včetně hercova domu z vlnitého plechu od architekta Birana Murphyho a tři rodinné domy od architekta Francka Gehryho, které Hopper používal jako kancelář a rodinné rezidence.

Zájemci budou mít možnost koupit i hlavní rezidenci, která byla projektována jako výstavní prostor pro hercovo umění a fotografie. Denis Hopper zemřel 29.května ve věku 74 let, kdy podlehl rakovině prostaty.

Bezstarostná jízda, Dennis Hopper

Hopperova kariéra ve filmu zahrnuje více než 50 let. Světově ho proslavil právě snímek Bezstarostná jízda z roku 1969, který režíroval a ve kterém ztvárnil spolu s Peterem Fondou hlavní roli.

Hopper získal dvě oscarové nominace, jednu za Bezstarostnou jízdu a druhou za dojemné ztvárnění na alkoholu závislého basketbalového asistenta v dramatu Hráči z Indiany z roku 1986. Hrál několikrát maniaky v takových filmech jako Apokalypsa, Modrý samet nebo Nebezpečná rychlost.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.