Drama Láska a modřiny otevřeně hovoří o lásce a spalující touze

10. 3. 2012 13:56 - Téma | Autor: red

Drama Láska a modřiny otevřeně hovoří o lásce a spalující touze Zdroj: Archiv

O lásce a spalující touze v nerovném vztahu muže a ženy vypráví francouzské drama čínského režiséra Lou Jie Láska a modřiny. Snímek režiséra, který pro své politické postoje a přílišnou erotickou otevřenost nesmí v Číně tvořit, uvede distribuční společnost Aerofilms do tuzemských kin 5. dubna.

Hlavní postavy snímku přinášejícího pohled do intimity zvláštního vztahu, který z náhodného setkání přeroste ve vášeň a závislost, ztvárnili francouzský herec Tahar Rahim (Mathieu) a čínská herečka a modelka Corinne Yam (Hua).

Děj vypráví o čínské studentce žijící v Paříži, která se zamiluje do mladého dělníka. Mezi vzdělanou osmadvacetiletou ženou a mladším partnerem, který pochází ze zcela jiného sociálního prostředí, vznikne intenzivní vztah, který ji natolik vyvede z rovnováhy, že se rozhodne vrátit do Číny. Tam však zjistí, jak důležitou roli sehrálo pařížské dobrodružství v jejím životě.

Láska a modřiny

Film Láska a modřiny natočil Lou Jie podle románu Fena spisovatelky Ťie Liou-Fa-lin, který je také v Číně na seznamu zakázaných děl. "Ten román je silně autobiografický a je z pera ženské autorky. Je o konečnosti lásky. O samotné podstatě lásky. Mám pocit, že Ťie Liou-Fa-lin se podařilo posunout hranice tématu, které se v mé práci vždy objevovalo a objevuje dodnes," uvedl režisér Lou Jie. Dodal, že ho zaujala upřímnost a otevřenost ženského pohledu autorky, za kterým se skrývá "odžitá zkušenost".

Podle Radky Ondráčkové ze společnosti Aerofilms málokdy divák vidí na plátně tak intenzivní pohled do intimity dvou lidí. "Režisér si nemohl přát lepšího protagonistu než mužně charismatického Tahara Rahima, který dokonce odmítal nabídky Hollywoodu poté, co jej vystřelila na vrchol popularity a hereckého mistrovství hlavní role ve filmu Prorok," podotkla.

Láska a modřiny

Režiséra Lou Jie, který se narodil v roce 1965 v Šanghaji, nejvíce v rodné zemi pobouřil svým filmem Mladá Číňanka z roku 2007, v němž se vrací ke krvavému potlačení demonstrací na náměstí Nebeského klidu. I jeho další filmy, jako například Purpurový motýl (2003) nebo Noci jarního opojení (2010), natočené rovněž ve francouzské produkci, vyvolaly ostrou polemiku kvůli nepokryté erotice a kritickému postoji vůči režimu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.