Drama Láska a modřiny otevřeně hovoří o lásce a spalující touze

10. 3. 2012 - 13:56 | Téma | red

Drama Láska a modřiny otevřeně hovoří o lásce a spalující touze zdroj: tisková zpráva

O lásce a spalující touze v nerovném vztahu muže a ženy vypráví francouzské drama čínského režiséra Lou Jie Láska a modřiny. Snímek režiséra, který pro své politické postoje a přílišnou erotickou otevřenost nesmí v Číně tvořit, uvede distribuční společnost Aerofilms do tuzemských kin 5. dubna.

Hlavní postavy snímku přinášejícího pohled do intimity zvláštního vztahu, který z náhodného setkání přeroste ve vášeň a závislost, ztvárnili francouzský herec Tahar Rahim (Mathieu) a čínská herečka a modelka Corinne Yam (Hua).

Děj vypráví o čínské studentce žijící v Paříži, která se zamiluje do mladého dělníka. Mezi vzdělanou osmadvacetiletou ženou a mladším partnerem, který pochází ze zcela jiného sociálního prostředí, vznikne intenzivní vztah, který ji natolik vyvede z rovnováhy, že se rozhodne vrátit do Číny. Tam však zjistí, jak důležitou roli sehrálo pařížské dobrodružství v jejím životě.

Láska a modřiny

Film Láska a modřiny natočil Lou Jie podle románu Fena spisovatelky Ťie Liou-Fa-lin, který je také v Číně na seznamu zakázaných děl. "Ten román je silně autobiografický a je z pera ženské autorky. Je o konečnosti lásky. O samotné podstatě lásky. Mám pocit, že Ťie Liou-Fa-lin se podařilo posunout hranice tématu, které se v mé práci vždy objevovalo a objevuje dodnes," uvedl režisér Lou Jie. Dodal, že ho zaujala upřímnost a otevřenost ženského pohledu autorky, za kterým se skrývá "odžitá zkušenost".

Podle Radky Ondráčkové ze společnosti Aerofilms málokdy divák vidí na plátně tak intenzivní pohled do intimity dvou lidí. "Režisér si nemohl přát lepšího protagonistu než mužně charismatického Tahara Rahima, který dokonce odmítal nabídky Hollywoodu poté, co jej vystřelila na vrchol popularity a hereckého mistrovství hlavní role ve filmu Prorok," podotkla.

Láska a modřiny

Režiséra Lou Jie, který se narodil v roce 1965 v Šanghaji, nejvíce v rodné zemi pobouřil svým filmem Mladá Číňanka z roku 2007, v němž se vrací ke krvavému potlačení demonstrací na náměstí Nebeského klidu. I jeho další filmy, jako například Purpurový motýl (2003) nebo Noci jarního opojení (2010), natočené rovněž ve francouzské produkci, vyvolaly ostrou polemiku kvůli nepokryté erotice a kritickému postoji vůči režimu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.