Dobrodružný film s Karlem Rodenem a Melissou George Není kam utéct vychází na DVD

28. 6. 2012 13:25 - Téma | Autor: red

Dobrodružný film s Karlem Rodenem a Melissou George Není kam utéct vychází na DVD

Tahle fajnovka není zase tak úplně obyčejná, i když její kostra není nic nadpřirozeně originálního. Nicméně omáčka, která je kolem, je už úplně o něčem jiném. O co tedy jde?

Skupinka horolezců najde při sestupu z vrcholků Skotské vysočiny mladou srbskou dívku. To je samo o sobě poněkud divné. Věci se však rychle začínají objasňovat, když o dívku projeví zájem skupinka zločinců, kteří ji předtím unesli. No a zápletka je na světě. Jak říkám, nic složitého, ale řekl bych, že dost účinné.

Po nějaké době totiž máte konečně možnost vidět lepší akční film. Pokud mě ale paměť nešálí, když šlo o nějakou tu akci v horách, vždycky jsem se příjemně bavil. A tenhle film není výjimkou. Jsou tu hodně sympatické postavy, se kterými si hned rozumíte. Na druhou stranu si tvůrci vůbec nelámali hlavu s tím, koho nechat umřít. Jde to tady opravdu jak na běžícím pásu a těch sympaťáků vám bude určitě líto.

Není kam utéct

Co ale dělá tenhle film opravdu pěkným, je to, že se odehrává v překrásné přírodě. Ta vás dostane ještě víc než horolezci. Ke konci filmu pak máte možnost přenést se do horské vesničky, kde zažijete poslední honičku při právě probíhajícím karnevalovém veselí. Tady se už zabíjí ve velkém a je to hodně napínavé. Hlavně nikdy nevíte, koho tvůrci nechají žít a koho ne, což je v dnešní době naprosto předvídatelných akčních blbostí hodně velké plus.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

Znáte ty nejlepší parodie Star Wars?

13. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Harry Potter? Avengers? Bondovky? Ani náhodou, největší filmový fenomén všech dob jsou Star Wars.
Akira nedorazí za dva roky

Akira nedorazí za dva roky

12. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros. nás moc nepotěšilo a zároveň mám udělalo radost. Nejdřív ale ta horší zpráva, která je už částečně obsažená v titulku. Akira jen tak nebude.
Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

Guillermo del Toro se nás v dubnu pokusí vyděsit hororem Antlers

11. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Guillermo del Toro se vrací, byť tentokrát z pozice producenta. O režii slibně vypadajícího hororu Antlers se postaral Scott Cooper a vypadá to, že si ho del Toro hezky pohlídal.
Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.