Dny evropského filmu s Karamazovými

7. 4. 2009 - 15:03 | Téma | red

Dny evropského filmu s Karamazovými zdroj: tisková zpráva

Od 17. dubna proběhne 15. ročník Dnů evropského filmu. 15. DNY EVROPSKÉHO FILMU zahájí 17. dubna 2008 v Praze v kině Světozor německý film Náš vůdce (Die Welle, r

Karamazovi 15. DNY EVROPSKÉHO FILMU zahájí 17. dubna 2008 v Praze v kině Světozor německý film Náš vůdce (Die Welle, r. Dennis Gansel, 2008), pražskou část zakončí taktéž v kině Světozor 29. dubna irský film Na hřbetě keltského tygra (The Tiger's Tale, r. John Boorman, 2006). Film Petra Zelenky Karamazovi se na přehlídce objeví ve zvláštním uvedení. V Praze nebude chybět ani oblíbený Maraton evropského filmu 19. dubna v kině Světozor a 25. dubna v kině Aero, představí se na něm vždy čtyři vybrané festivalové snímky.

PŘEHLED FILMŮ 15. ROČNÍKU DEF

V Praze bude 15. ročník DEF probíhat v kinech Světozor a Aero. Katalog bude zdarma k dispozici u pokladen výše zmíněných kin. Vstupenky jsou stále pouze za 90 Kč, "Maraton evropského filmu" (blok čtyř filmů) je za 150 Kč. Všechny filmy budou uváděny v původním znění (většina také s anglickými titulky) a budou přes sluchátka tlumočeny do češtiny.

Mezi doprovodný program festivalu patří seminář pro kinaře a distributory, jehož hlavním tématem bude digitalizace filmů a finanční podpora provozování kin z EU. Proběhne v Praze 23. dubna v kině Světozor a moderovat ho bude Ivo Andrle, ředitel kina Aero.

Přehlídka pak jako každý rok proběhne v Brně, v kinosálu B. Bakaly od 25. do 30. dubna 2008, v Olomouci v kině Metropol ve dnech 28. dubna až 2. května 2008. Ozvěny DEF v regionech se letos odehrají v Boskovicích v kině Panorama od 1. do 4. května 2008 a v Uherském Hradišti v kině Hvězda 3. a 4. května 2008.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.