Dny evropského filmu s Karamazovými

7. 4. 2009 - 15:03 | Téma | red

Dny evropského filmu s Karamazovými zdroj: tisková zpráva

Od 17. dubna proběhne 15. ročník Dnů evropského filmu. 15. DNY EVROPSKÉHO FILMU zahájí 17. dubna 2008 v Praze v kině Světozor německý film Náš vůdce (Die Welle, r

Karamazovi 15. DNY EVROPSKÉHO FILMU zahájí 17. dubna 2008 v Praze v kině Světozor německý film Náš vůdce (Die Welle, r. Dennis Gansel, 2008), pražskou část zakončí taktéž v kině Světozor 29. dubna irský film Na hřbetě keltského tygra (The Tiger's Tale, r. John Boorman, 2006). Film Petra Zelenky Karamazovi se na přehlídce objeví ve zvláštním uvedení. V Praze nebude chybět ani oblíbený Maraton evropského filmu 19. dubna v kině Světozor a 25. dubna v kině Aero, představí se na něm vždy čtyři vybrané festivalové snímky.

PŘEHLED FILMŮ 15. ROČNÍKU DEF

V Praze bude 15. ročník DEF probíhat v kinech Světozor a Aero. Katalog bude zdarma k dispozici u pokladen výše zmíněných kin. Vstupenky jsou stále pouze za 90 Kč, "Maraton evropského filmu" (blok čtyř filmů) je za 150 Kč. Všechny filmy budou uváděny v původním znění (většina také s anglickými titulky) a budou přes sluchátka tlumočeny do češtiny.

Mezi doprovodný program festivalu patří seminář pro kinaře a distributory, jehož hlavním tématem bude digitalizace filmů a finanční podpora provozování kin z EU. Proběhne v Praze 23. dubna v kině Světozor a moderovat ho bude Ivo Andrle, ředitel kina Aero.

Přehlídka pak jako každý rok proběhne v Brně, v kinosálu B. Bakaly od 25. do 30. dubna 2008, v Olomouci v kině Metropol ve dnech 28. dubna až 2. května 2008. Ozvěny DEF v regionech se letos odehrají v Boskovicích v kině Panorama od 1. do 4. května 2008 a v Uherském Hradišti v kině Hvězda 3. a 4. května 2008.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.