Divákovo oko: říjnové premiéry

19. 10. 2009 - 8:59 | Téma | red

Divákovo oko: říjnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát jeden český film, jeden animovaný a jeden artový. (Porter)

Na sever (premiéra 8. 10.)

Kdysi úspěšný lyžařský atlet, nyní zatrpklý a uzavřený správce lyžařského střediska, se dozvídá že je pravděpodobně otcem syna> A tak nechává starý život za sebou a vydává se na sněžném skutru napříč arktickou krajinou. Bohužel takových příběhů o cestách za novými začátky je poměrně dost a ani v tomto případě nejde o nic převratného. Průměrné melodrama s několika zajímavými nápady a přesvědčivým výkonem hlavního herce tak trochu zachraňují především nádherné zasněžené exteriéry.

Ať žijí rytíři! (premiéra 15. 10.)

Dobrodružná komedie pro celou rodinu od režiséra Snowboarďáků a Rafťáků je naštěstí žánrově odlišná od mnoha současných českých dramedií, a tak bude nejspíš pro mnoho diváků příjemné se zase podívat na nenáročnou oddychovou zábavu. Nicméně chatrný děj, nevýrazné dospělé i dětské herecké výkony, pramálo humorných scén, průměrné honičky na koních i souboje s meči, a celkově velmi televizní vyznění nechá na tento počin velmi rychle zapomenout. Na závěr malá pochvala pro herce Pavla Kříže, který si nejspíš roli padoucha užíval a je to docela znát.

Zataženo, občas trakaře (premiéra 22. 10.)

Mladý vynálezce Flint se snaží přijít s něčím převratným, aby se zavděčil všem lidem v malém městě, kteří nemají pro jeho objevy pochopení – a především také, aby na něj jeho otec mohl být pyšný. Originální příběh se skvělými nápady a vtipnými scénami, výbornou animací, držící se věrně šablony, ve které jsou hrdinové oslavováni poté zatracováni, aby nakonec znovu dali vše do pořádku. Film, za který by se snad ani studio Pixar nemuselo stydět a ze kterého plyne nejedno poučení, také chytře poukazuje na jeden velmi aktuální problém týkající se našeho nezdravého způsobu života.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.