Divákovo oko: říjnové premiéry

19. 10. 2009 - 8:59 | Téma | red

Divákovo oko: říjnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát jeden český film, jeden animovaný a jeden artový. (Porter)

Na sever (premiéra 8. 10.)

Kdysi úspěšný lyžařský atlet, nyní zatrpklý a uzavřený správce lyžařského střediska, se dozvídá že je pravděpodobně otcem syna> A tak nechává starý život za sebou a vydává se na sněžném skutru napříč arktickou krajinou. Bohužel takových příběhů o cestách za novými začátky je poměrně dost a ani v tomto případě nejde o nic převratného. Průměrné melodrama s několika zajímavými nápady a přesvědčivým výkonem hlavního herce tak trochu zachraňují především nádherné zasněžené exteriéry.

Ať žijí rytíři! (premiéra 15. 10.)

Dobrodružná komedie pro celou rodinu od režiséra Snowboarďáků a Rafťáků je naštěstí žánrově odlišná od mnoha současných českých dramedií, a tak bude nejspíš pro mnoho diváků příjemné se zase podívat na nenáročnou oddychovou zábavu. Nicméně chatrný děj, nevýrazné dospělé i dětské herecké výkony, pramálo humorných scén, průměrné honičky na koních i souboje s meči, a celkově velmi televizní vyznění nechá na tento počin velmi rychle zapomenout. Na závěr malá pochvala pro herce Pavla Kříže, který si nejspíš roli padoucha užíval a je to docela znát.

Zataženo, občas trakaře (premiéra 22. 10.)

Mladý vynálezce Flint se snaží přijít s něčím převratným, aby se zavděčil všem lidem v malém městě, kteří nemají pro jeho objevy pochopení – a především také, aby na něj jeho otec mohl být pyšný. Originální příběh se skvělými nápady a vtipnými scénami, výbornou animací, držící se věrně šablony, ve které jsou hrdinové oslavováni poté zatracováni, aby nakonec znovu dali vše do pořádku. Film, za který by se snad ani studio Pixar nemuselo stydět a ze kterého plyne nejedno poučení, také chytře poukazuje na jeden velmi aktuální problém týkající se našeho nezdravého způsobu života.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.