Divákovo oko: říjnové premiéry

19. 10. 2009 - 8:59 | Téma | red

Divákovo oko: říjnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát jeden český film, jeden animovaný a jeden artový. (Porter)

Na sever (premiéra 8. 10.)

Kdysi úspěšný lyžařský atlet, nyní zatrpklý a uzavřený správce lyžařského střediska, se dozvídá že je pravděpodobně otcem syna> A tak nechává starý život za sebou a vydává se na sněžném skutru napříč arktickou krajinou. Bohužel takových příběhů o cestách za novými začátky je poměrně dost a ani v tomto případě nejde o nic převratného. Průměrné melodrama s několika zajímavými nápady a přesvědčivým výkonem hlavního herce tak trochu zachraňují především nádherné zasněžené exteriéry.

Ať žijí rytíři! (premiéra 15. 10.)

Dobrodružná komedie pro celou rodinu od režiséra Snowboarďáků a Rafťáků je naštěstí žánrově odlišná od mnoha současných českých dramedií, a tak bude nejspíš pro mnoho diváků příjemné se zase podívat na nenáročnou oddychovou zábavu. Nicméně chatrný děj, nevýrazné dospělé i dětské herecké výkony, pramálo humorných scén, průměrné honičky na koních i souboje s meči, a celkově velmi televizní vyznění nechá na tento počin velmi rychle zapomenout. Na závěr malá pochvala pro herce Pavla Kříže, který si nejspíš roli padoucha užíval a je to docela znát.

Zataženo, občas trakaře (premiéra 22. 10.)

Mladý vynálezce Flint se snaží přijít s něčím převratným, aby se zavděčil všem lidem v malém městě, kteří nemají pro jeho objevy pochopení – a především také, aby na něj jeho otec mohl být pyšný. Originální příběh se skvělými nápady a vtipnými scénami, výbornou animací, držící se věrně šablony, ve které jsou hrdinové oslavováni poté zatracováni, aby nakonec znovu dali vše do pořádku. Film, za který by se snad ani studio Pixar nemuselo stydět a ze kterého plyne nejedno poučení, také chytře poukazuje na jeden velmi aktuální problém týkající se našeho nezdravého způsobu života.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.