Divákovo oko: květnové premiéry

19. 5. 2009 - 10:16 | Téma | red

Divákovo oko: květnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři filmy zcela různých žánrů. (Porter)

Star Trek (premiéra 7. 5.)

Nemusíte být zrovna star-trekoví fanoušci, abyste si užili nejnovější film vyprávějící o zrodu slavné posádky vesmírné lodi USS Enterprise. Nezasvěcení se mohou těšit na akční sci-fi, plnou pyrotechnických a vizuálních efektů a na mladé, talentované a neokoukané tváře. Zasvěcení si jistě najdou ještě mnohem víc. Skvěle napsané i zahrané dialogy a propracované charaktery postav jsou pak už jen další třešničkou na dortu tohoto našlapaného dvouhodinového filmu.

Andělé a démoni (premiéra 14. 5.)

A nedali si říct a nedali... Po komplikovaně zdlouhavé Šifře mistra Leonarda, se tvůrci vydali stejnou osvědčenou cestou... Bohužel. Přistřiženější Tom Hanks tu běhá z náměstí na náměstí, z kostela do kostela a zdá se, jako by honil vlastní stín. Změna exteriérů a vedlejších herců je asi to jediné co tvůrci negativně neovlivnili. Jinak je to jako byste se vrátili o tři roky nazpět a sledovali znovu trochu jinou Šifru. A navrch toho všeho tu máme v některých scénách i dost nepovedené efekty. Nicméně se dá očekávat, že i tentokrát bude film komerčně úspěšný.

Holka z města (premiéra 28. 5.)

Oskarová herečka Renée Zellwegerová si čas od času odskočí od dramatických rolí k nenáročné a někdy i neoriginální komedii, což je zrovna případ Holky z města. Děj si vykračuje po klasické, tisíckrát vyšlapané cestičce.. Kdyby k tomu filmaři přidali něco nového a zajímavého navíc, tak by se to dalo omluvit, ale zde toho není mnoho, co by stálo za povšimnutí. Talent herců (mezi nimi ve vedlejší roli je i J.K. Simmons) mohl být využit v něčem smysluplnějším a originálnějším.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.