Divákovo oko: květnové premiéry

19. 5. 2009 - 10:16 | Téma | red

Divákovo oko: květnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři filmy zcela různých žánrů. (Porter)

Star Trek (premiéra 7. 5.)

Nemusíte být zrovna star-trekoví fanoušci, abyste si užili nejnovější film vyprávějící o zrodu slavné posádky vesmírné lodi USS Enterprise. Nezasvěcení se mohou těšit na akční sci-fi, plnou pyrotechnických a vizuálních efektů a na mladé, talentované a neokoukané tváře. Zasvěcení si jistě najdou ještě mnohem víc. Skvěle napsané i zahrané dialogy a propracované charaktery postav jsou pak už jen další třešničkou na dortu tohoto našlapaného dvouhodinového filmu.

Andělé a démoni (premiéra 14. 5.)

A nedali si říct a nedali... Po komplikovaně zdlouhavé Šifře mistra Leonarda, se tvůrci vydali stejnou osvědčenou cestou... Bohužel. Přistřiženější Tom Hanks tu běhá z náměstí na náměstí, z kostela do kostela a zdá se, jako by honil vlastní stín. Změna exteriérů a vedlejších herců je asi to jediné co tvůrci negativně neovlivnili. Jinak je to jako byste se vrátili o tři roky nazpět a sledovali znovu trochu jinou Šifru. A navrch toho všeho tu máme v některých scénách i dost nepovedené efekty. Nicméně se dá očekávat, že i tentokrát bude film komerčně úspěšný.

Holka z města (premiéra 28. 5.)

Oskarová herečka Renée Zellwegerová si čas od času odskočí od dramatických rolí k nenáročné a někdy i neoriginální komedii, což je zrovna případ Holky z města. Děj si vykračuje po klasické, tisíckrát vyšlapané cestičce.. Kdyby k tomu filmaři přidali něco nového a zajímavého navíc, tak by se to dalo omluvit, ale zde toho není mnoho, co by stálo za povšimnutí. Talent herců (mezi nimi ve vedlejší roli je i J.K. Simmons) mohl být využit v něčem smysluplnějším a originálnějším.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.