Divákovo oko: květnové premiéry

19. 5. 2009 - 10:16 | Téma | red

Divákovo oko: květnové premiéry zdroj: tisková zpráva

Pohled běžného diváka na filmy tohoto měsíce. Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina

Nejsem sice profesionální filmový kritik, ale občas mám možnost vidět filmy o něco dříve, než mají premiéru, a tak bych vám chtěl poskytnout očima obyčejného diváka pár stručných vět o snímcích, na které se možná chystáte zajít do vašeho oblíbeného kina. Tentokrát tři filmy zcela různých žánrů. (Porter)

Star Trek (premiéra 7. 5.)

Nemusíte být zrovna star-trekoví fanoušci, abyste si užili nejnovější film vyprávějící o zrodu slavné posádky vesmírné lodi USS Enterprise. Nezasvěcení se mohou těšit na akční sci-fi, plnou pyrotechnických a vizuálních efektů a na mladé, talentované a neokoukané tváře. Zasvěcení si jistě najdou ještě mnohem víc. Skvěle napsané i zahrané dialogy a propracované charaktery postav jsou pak už jen další třešničkou na dortu tohoto našlapaného dvouhodinového filmu.

Andělé a démoni (premiéra 14. 5.)

A nedali si říct a nedali... Po komplikovaně zdlouhavé Šifře mistra Leonarda, se tvůrci vydali stejnou osvědčenou cestou... Bohužel. Přistřiženější Tom Hanks tu běhá z náměstí na náměstí, z kostela do kostela a zdá se, jako by honil vlastní stín. Změna exteriérů a vedlejších herců je asi to jediné co tvůrci negativně neovlivnili. Jinak je to jako byste se vrátili o tři roky nazpět a sledovali znovu trochu jinou Šifru. A navrch toho všeho tu máme v některých scénách i dost nepovedené efekty. Nicméně se dá očekávat, že i tentokrát bude film komerčně úspěšný.

Holka z města (premiéra 28. 5.)

Oskarová herečka Renée Zellwegerová si čas od času odskočí od dramatických rolí k nenáročné a někdy i neoriginální komedii, což je zrovna případ Holky z města. Děj si vykračuje po klasické, tisíckrát vyšlapané cestičce.. Kdyby k tomu filmaři přidali něco nového a zajímavého navíc, tak by se to dalo omluvit, ale zde toho není mnoho, co by stálo za povšimnutí. Talent herců (mezi nimi ve vedlejší roli je i J.K. Simmons) mohl být využit v něčem smysluplnějším a originálnějším.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.