Čtvrté pokračování Twilight sagy bude rozděleno do dvou dílů

- Téma autor: red

Další filmová verze upíří ságy Stmívání bude mít dva díly. Oznámila to dnes distribuční společnost Summit Entertainment s tím, že první z obou filmů Rozbřesk se objeví na plátnech kin příští rok 18. listopadu.

Zpráva, která se objevuje nedlouho před tím, než se dostane do distribuce třetí pokračování Zatmění (30.června), není překvapením. Studio už dříve signalizovalo, že 900stránkový román Stephenie Meyer je příliš složitý na to, aby se jeho adaptace vtěsnala do jednoho filmu.

Smlouva s herci je ale údajně podepsána jen na čtyři filmy a je třeba znovu projednat náklady podle nového seznamu obsazení, než bude moci být oficiálně oznámen nový plán. Oba filmy se budou točit na podzim, režírovat je bude Bill Condon podle scénáře Melissy Rosenbergové. Mluvčí společnosti Summit řekl, že pro pátý film zatím nebylo určeno žádné datum.

Twilight saga, Robert Pattinson, Kristen Stewart

Budou v nich stejné postavy včetně Belly (Kristen Stewart), Edwarda (Robert Pattinson) a Jacoba (Taylor Lautner). Filmová sága Twilight je postavena na nesmírně populárních knihách Stephenie Meyer, jež vyprávějí příběh teenagerky Belly Swan, která se zamiluje do nesmrtelného upíra Edwarda Cullena. Čtvrtý díl se soustředí na manželství Belly s upírem Edwardem, její těhotenství a její splněné přání stát se upírkou.

Jako první se v kinech objevil v roce 2005 film Stmívání. Po něm následovalo pokračování s českým distribučním názvem Twilight sága: Nový měsíc. První dva filmy, které milují ženy všech věků na celém světě, vydělal ve světě 1,1 miliardy dolarů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.