Čtvrté čtvrtletí bylo pro firmu IMAX opět ziskové

- Téma autor: red

Kanadský výrobce a provozovatel velkých promítacích systémů, včetně trojrozměrných, Imax se ve čtvrtém čtvrtletí vrátil k zisku, který činil čtyři miliony USD (74,7 milionu Kč). Předloni firma vykázala ztrátu devět milionů USD předloni. Růst zisku, ke kterému dopomohly nové filmy, se očekává i pro následující období.

Tržby Imaxu vyskočily o 98 procent na rekordních 54,2 milionu USD. Příjmy filmové divize stouply o 104 procent na 15,1 milionu a příjmy divize promítacích systémů vzrostly o 69 procent na 19,6 milionu USD. Na konci čtvrtletí měla společnost nevyřízené objednávky na 136 promítacích systémů. Na konci roku 2008 to bylo pouze 21 objednávek.

Imax se snaží posílit svoji pozici v Asii. Tento týden proto firma vytvořila společný podnik s jihokorejskou firmou, který má provozovat v zemi 15 nových kin. Již v prosinci Imax oznámil, že jedná s nejméně pěti společnostmi v Číně, napsala agentura Reuters.

Imax byl založen v roce 1967 a je jedním z předních výrobců trojrozměrné promítací technologie, kterou většinou prodává pod názvem IMAX 3D. Většina tržeb Imaxu pochází z pronájmu a servisu promítacích systémů, které mohou být velké jako osmipatrový dům. Kino Imax funguje také v Praze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.