Cože? Clint Eastwood se chystá režírovat další film

2. 4. 2015 7:00 - Novinky | Autor: Vojtěch Karlík

Cože? Clint Eastwood se chystá režírovat další film Zdroj: Archiv

Americký režisér a herec Clint Eastwood si v loňském roce připsal velký úspěch s Americkým sniperem. Nyní se chystá režírovat další film a do hlavních rolí chce obsadit Leonarda DiCapria a Jonaha Hilla. V novince se chce zaměřit na kauzu bombového atentátu v Atlantě v roce 1996.

Eastwoodovi táhne na pětaosmdesát a svoje nejlepší filmy natočil po sedmdesátce. Naše "cože" tedy spíš myslíme jako velké uznání. Nyní se stále činný tvůrce zjevně poohlížel po novém tématu a konečně jej našel. Zaujal jej totiž osud člena ostrahy na olympiádě v Atlantě v roce 1996 Richarda Jewella. Ten objevil bombu a pomáhal vyklízet i místo exploze, aby se ihned poté stal národním hrdinou, kterého posléze sesadí z trůnu popularity a obviní jej z organizace celého atentátu.

hill_dicaprio Zdroj: Archiv

Do role Jewella chce Eastwood obsadit Jonaha Hilla. Leonardo DiCaprio by si pak měl zahrát právníka, který se rozhodl podezřelého muže hájit. Kauza z roku 1996 byla světovými médii velmi sledována a v USA dostával velký mediální prostor soudní proces. Potencionální zapojení Eastwooda je prý docela velké a to i přesto, že ten zatím zachovával věrnost studiu Warner Bros. Novinku by měl totiž produkovat 20th Century Fox. Obě studia se nyní snaží domluvit na nějaké případné kooprodukci. Téma je to totiž silné a v rukou Clinta Eastwooda dostává ihned oscarové ambice. Není bez zajímavosti, že Hill i DiCaprio si spolu již zahráli ve snímku Vlk z Wall Street.

Zdroje: Cïnemablend

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.