Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film

21. 6. 2012 - 7:00 | Téma | red

Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film zdroj: tisková zpráva

Letní kino na koupališti Dobrovského v Brně promítne o prázdninách každý den jiný film. Program startuje 27. června, potrvá do 31. srpna, celkem tak organizátoři nabídnou 66 snímků různých žánrů. Promítnou je z klasického filmového pásu na nově vyrobené plátno. Všechna místa v hledišti budou mít letos poprvé opěradla, řekli organizátoři novinářům.

Zahajovacím filmem je německá komedie Soul Kitchen režiséra Fatiha Akina, označovaná jako vyznání lásky multikulturnímu Hamburku. V Česku komedii dosud viděli jen návštěvníci Dnů evropského filmu. "Podařilo se nám získat film pro jednu projekci," řekla Hana Šmerková z občanského sdružení Noční motýl, které letos převzalo pořadatelství jediného letního kina ve městě. V minulých třech sezonách kino provozovalo Turistické informační centrum.

Na programu jsou české i zahraniční filmy různých žánrů, od komedií pro široké publikum až po lahůdky pro znalce. "Chtěli jsme, aby si vybral každý. Velkou část programu ale tvoří artové filmy. Možná jsme 'nejartovější' letní kino na světě," uvedla Šmerková. Zvláštní zastoupení mají skandinávské snímky, hudební filmy a díla Woodyho Allena. Z českých filmů zájemci zhlédnou například novinku Marka Najbrta Polski film.

Ojedinělý zážitek slibuje projekce němého filmu Frigo na mašině s hudebním doprovodem brněnské alternativní kapely Květy. Sezonu pak 31. srpna uzavře komedie Tomáše Vorla Kouř z roku 1990.

Všechna představení v červnu a červenci začínají ve 21:30, v srpnu se začátek posouvá na 21:00. Hraje se za každého počasí, jednotné vstupné činí 90 korun. Více informací najdou zájemci na webových stránkách.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.