Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film

21. 6. 2012 7:00 - Téma | Autor: red

Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film Zdroj: Archiv

Letní kino na koupališti Dobrovského v Brně promítne o prázdninách každý den jiný film. Program startuje 27. června, potrvá do 31. srpna, celkem tak organizátoři nabídnou 66 snímků různých žánrů. Promítnou je z klasického filmového pásu na nově vyrobené plátno. Všechna místa v hledišti budou mít letos poprvé opěradla, řekli organizátoři novinářům.

Zahajovacím filmem je německá komedie Soul Kitchen režiséra Fatiha Akina, označovaná jako vyznání lásky multikulturnímu Hamburku. V Česku komedii dosud viděli jen návštěvníci Dnů evropského filmu. "Podařilo se nám získat film pro jednu projekci," řekla Hana Šmerková z občanského sdružení Noční motýl, které letos převzalo pořadatelství jediného letního kina ve městě. V minulých třech sezonách kino provozovalo Turistické informační centrum.

Na programu jsou české i zahraniční filmy různých žánrů, od komedií pro široké publikum až po lahůdky pro znalce. "Chtěli jsme, aby si vybral každý. Velkou část programu ale tvoří artové filmy. Možná jsme 'nejartovější' letní kino na světě," uvedla Šmerková. Zvláštní zastoupení mají skandinávské snímky, hudební filmy a díla Woodyho Allena. Z českých filmů zájemci zhlédnou například novinku Marka Najbrta Polski film.

Ojedinělý zážitek slibuje projekce němého filmu Frigo na mašině s hudebním doprovodem brněnské alternativní kapely Květy. Sezonu pak 31. srpna uzavře komedie Tomáše Vorla Kouř z roku 1990.

Všechna představení v červnu a červenci začínají ve 21:30, v srpnu se začátek posouvá na 21:00. Hraje se za každého počasí, jednotné vstupné činí 90 korun. Více informací najdou zájemci na webových stránkách.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.