Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film

21. 6. 2012 - 7:00 | Téma | red

Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film zdroj: tisková zpráva

Letní kino na koupališti Dobrovského v Brně promítne o prázdninách každý den jiný film. Program startuje 27. června, potrvá do 31. srpna, celkem tak organizátoři nabídnou 66 snímků různých žánrů. Promítnou je z klasického filmového pásu na nově vyrobené plátno. Všechna místa v hledišti budou mít letos poprvé opěradla, řekli organizátoři novinářům.

Zahajovacím filmem je německá komedie Soul Kitchen režiséra Fatiha Akina, označovaná jako vyznání lásky multikulturnímu Hamburku. V Česku komedii dosud viděli jen návštěvníci Dnů evropského filmu. "Podařilo se nám získat film pro jednu projekci," řekla Hana Šmerková z občanského sdružení Noční motýl, které letos převzalo pořadatelství jediného letního kina ve městě. V minulých třech sezonách kino provozovalo Turistické informační centrum.

Na programu jsou české i zahraniční filmy různých žánrů, od komedií pro široké publikum až po lahůdky pro znalce. "Chtěli jsme, aby si vybral každý. Velkou část programu ale tvoří artové filmy. Možná jsme 'nejartovější' letní kino na světě," uvedla Šmerková. Zvláštní zastoupení mají skandinávské snímky, hudební filmy a díla Woodyho Allena. Z českých filmů zájemci zhlédnou například novinku Marka Najbrta Polski film.

Ojedinělý zážitek slibuje projekce němého filmu Frigo na mašině s hudebním doprovodem brněnské alternativní kapely Květy. Sezonu pak 31. srpna uzavře komedie Tomáše Vorla Kouř z roku 1990.

Všechna představení v červnu a červenci začínají ve 21:30, v srpnu se začátek posouvá na 21:00. Hraje se za každého počasí, jednotné vstupné činí 90 korun. Více informací najdou zájemci na webových stránkách.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.