Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film

21. 6. 2012 - 7:00 | Téma | red

Brněnské letní kino uvede o prázdninách každý den jiný film zdroj: tisková zpráva

Letní kino na koupališti Dobrovského v Brně promítne o prázdninách každý den jiný film. Program startuje 27. června, potrvá do 31. srpna, celkem tak organizátoři nabídnou 66 snímků různých žánrů. Promítnou je z klasického filmového pásu na nově vyrobené plátno. Všechna místa v hledišti budou mít letos poprvé opěradla, řekli organizátoři novinářům.

Zahajovacím filmem je německá komedie Soul Kitchen režiséra Fatiha Akina, označovaná jako vyznání lásky multikulturnímu Hamburku. V Česku komedii dosud viděli jen návštěvníci Dnů evropského filmu. "Podařilo se nám získat film pro jednu projekci," řekla Hana Šmerková z občanského sdružení Noční motýl, které letos převzalo pořadatelství jediného letního kina ve městě. V minulých třech sezonách kino provozovalo Turistické informační centrum.

Na programu jsou české i zahraniční filmy různých žánrů, od komedií pro široké publikum až po lahůdky pro znalce. "Chtěli jsme, aby si vybral každý. Velkou část programu ale tvoří artové filmy. Možná jsme 'nejartovější' letní kino na světě," uvedla Šmerková. Zvláštní zastoupení mají skandinávské snímky, hudební filmy a díla Woodyho Allena. Z českých filmů zájemci zhlédnou například novinku Marka Najbrta Polski film.

Ojedinělý zážitek slibuje projekce němého filmu Frigo na mašině s hudebním doprovodem brněnské alternativní kapely Květy. Sezonu pak 31. srpna uzavře komedie Tomáše Vorla Kouř z roku 1990.

Všechna představení v červnu a červenci začínají ve 21:30, v srpnu se začátek posouvá na 21:00. Hraje se za každého počasí, jednotné vstupné činí 90 korun. Více informací najdou zájemci na webových stránkách.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.