Berlinale: Julianne Moore rozesmála publikum lesbickou komedií

18. 2. 2010 - 6:07 | Téma | red

Berlinale: Julianne Moore rozesmála publikum lesbickou komedií zdroj: tisková zpráva

Americké herečky Julianne Moore a Annette Bening rozesmály publikum 60. ročníku filmového festivalu Berlinale v "lesbické komedii" Děti jsou v pořádku (The Kids Are All Right). Lisa Cholodenková, režisérka snímku, však popřela, že by uvedení filmu bylo schválně načasováno na americkou debatu o homosexuálních sňatcích.

Rodinná komedie pojednává o dlouhodobém lesbickém vztahu Jules (Mooreová) a Nic (Beningová). Jejich životy obrátí naruby poté, co jejich dvě dospívající děti kontaktují své biologické otce. Podle agentury Reuters se dnes diváci v kinosále smáli a filmu tleskali. Film byl na festivalu uveden mimo hlavní soutěž.

Režisérka Cholodenková připustila, že dokončení scénáře jí zabralo téměř pět let. Trefila se přitom do doby, kdy je téma homosexuálních svazků ve Spojených státech aktuální. "Věřím, že je dobré, když se právě nyní ve Státech kolem homosexuálních sňatků tolik děje. Myslím, že načasování tohoto filmu je docela zajímavé, ale nebylo zamýšlené," tvrdí režisérka.

V Kalifornii, kde se odehrává i film, byly sňatky osob stejného pohlaví zakázány v listopadu 2008, což se stalo předmětem soudního sporu. Požadavek homosexuálů uzákonit jejich sňatky už odmítly i některé další americké státy, jiné se k němu staví pozitivně.

Devětačtyřicetiletá Mooreová chtěla s režisérkou točit již od roku 1998, kdy tato filmařka dokončila taktéž snímek o lesbickém vztahu Vysoké umění (High Art).

Mooreovou na nejnovějším filmu zaujal spíše způsob, jak zkoumá rodinné vztahy než to, že pojednává o homosexuálních sňatcích. "Nemyslím, že záleží na vaší sexualitě. Co se týče mě a Annette, obě jsme vdané, obě máme děti, víme, jaké to je být rodičem, víme, jaké to je mít dlouhodobý vztah," podtrhla Mooreová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.