Berlinale: Julianne Moore rozesmála publikum lesbickou komedií

18. 2. 2010 - 6:07 | Téma | red

Berlinale: Julianne Moore rozesmála publikum lesbickou komedií zdroj: tisková zpráva

Americké herečky Julianne Moore a Annette Bening rozesmály publikum 60. ročníku filmového festivalu Berlinale v "lesbické komedii" Děti jsou v pořádku (The Kids Are All Right). Lisa Cholodenková, režisérka snímku, však popřela, že by uvedení filmu bylo schválně načasováno na americkou debatu o homosexuálních sňatcích.

Rodinná komedie pojednává o dlouhodobém lesbickém vztahu Jules (Mooreová) a Nic (Beningová). Jejich životy obrátí naruby poté, co jejich dvě dospívající děti kontaktují své biologické otce. Podle agentury Reuters se dnes diváci v kinosále smáli a filmu tleskali. Film byl na festivalu uveden mimo hlavní soutěž.

Režisérka Cholodenková připustila, že dokončení scénáře jí zabralo téměř pět let. Trefila se přitom do doby, kdy je téma homosexuálních svazků ve Spojených státech aktuální. "Věřím, že je dobré, když se právě nyní ve Státech kolem homosexuálních sňatků tolik děje. Myslím, že načasování tohoto filmu je docela zajímavé, ale nebylo zamýšlené," tvrdí režisérka.

V Kalifornii, kde se odehrává i film, byly sňatky osob stejného pohlaví zakázány v listopadu 2008, což se stalo předmětem soudního sporu. Požadavek homosexuálů uzákonit jejich sňatky už odmítly i některé další americké státy, jiné se k němu staví pozitivně.

Devětačtyřicetiletá Mooreová chtěla s režisérkou točit již od roku 1998, kdy tato filmařka dokončila taktéž snímek o lesbickém vztahu Vysoké umění (High Art).

Mooreovou na nejnovějším filmu zaujal spíše způsob, jak zkoumá rodinné vztahy než to, že pojednává o homosexuálních sňatcích. "Nemyslím, že záleží na vaší sexualitě. Co se týče mě a Annette, obě jsme vdané, obě máme děti, víme, jaké to je být rodičem, víme, jaké to je mít dlouhodobý vztah," podtrhla Mooreová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.