Berlinale: Julianne Moore rozesmála publikum lesbickou komedií

18. 2. 2010 - 6:07 | Téma | red

Berlinale: Julianne Moore rozesmála publikum lesbickou komedií zdroj: tisková zpráva

Americké herečky Julianne Moore a Annette Bening rozesmály publikum 60. ročníku filmového festivalu Berlinale v "lesbické komedii" Děti jsou v pořádku (The Kids Are All Right). Lisa Cholodenková, režisérka snímku, však popřela, že by uvedení filmu bylo schválně načasováno na americkou debatu o homosexuálních sňatcích.

Rodinná komedie pojednává o dlouhodobém lesbickém vztahu Jules (Mooreová) a Nic (Beningová). Jejich životy obrátí naruby poté, co jejich dvě dospívající děti kontaktují své biologické otce. Podle agentury Reuters se dnes diváci v kinosále smáli a filmu tleskali. Film byl na festivalu uveden mimo hlavní soutěž.

Režisérka Cholodenková připustila, že dokončení scénáře jí zabralo téměř pět let. Trefila se přitom do doby, kdy je téma homosexuálních svazků ve Spojených státech aktuální. "Věřím, že je dobré, když se právě nyní ve Státech kolem homosexuálních sňatků tolik děje. Myslím, že načasování tohoto filmu je docela zajímavé, ale nebylo zamýšlené," tvrdí režisérka.

V Kalifornii, kde se odehrává i film, byly sňatky osob stejného pohlaví zakázány v listopadu 2008, což se stalo předmětem soudního sporu. Požadavek homosexuálů uzákonit jejich sňatky už odmítly i některé další americké státy, jiné se k němu staví pozitivně.

Devětačtyřicetiletá Mooreová chtěla s režisérkou točit již od roku 1998, kdy tato filmařka dokončila taktéž snímek o lesbickém vztahu Vysoké umění (High Art).

Mooreovou na nejnovějším filmu zaujal spíše způsob, jak zkoumá rodinné vztahy než to, že pojednává o homosexuálních sňatcích. "Nemyslím, že záleží na vaší sexualitě. Co se týče mě a Annette, obě jsme vdané, obě máme děti, víme, jaké to je být rodičem, víme, jaké to je mít dlouhodobý vztah," podtrhla Mooreová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.