Ben Kingsley má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

29. 5. 2010 - 10:30 | Téma | red

Ben Kingsley má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy zdroj: tisková zpráva

Britský herec Ben Kingsley, který v roce 1983 získal Oscara za ztvárnění Gándhího, ve čtvrtek dostal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Oznámila to dnes agentura AFP.

"Drazí přátelé, když tady dnes stojím mezi vámi, je to jedna z mnoha věcí, o kterých jsem si v dobách dospívání v Anglii nikdy nemyslel, že bych je mohl zažít. Ale stalo se to a já jsem nesmírně šťastný," prohlásil šestašedesátiletý Kingsley během ceremonie, jíž se účastnila jeho manželka, herec Bruce Willis a asi stovka přihlížejících.

Odhalení hvězdy s pořadovým číslem 2410 se konalo v předvečer premiéry zatím posledního Kingsleyho filmu Princ z Persie: Písky času, který je založený na dnes už kultovní počítačové hře. Kingsley ve filmu hraje urozeného zloducha Nizama.

Kingsley se narodil v britském Scarborough jako Krishna Pandit Bhanji britské matce a indickému otci. Jméno si změnil z obavy, že by jeho původ mohl mařit jeho hereckou kariéru. V roce 1967 se stal členem Královské shakespearovské společnosti a filmový debut si odbyl v roce 1972 ve vedlejší roli snímku Klíčem je strach.

Letos v únoru si zahrál první roli v životě ve filmu natočeném v indickém Bollywoodu - v thrilleru Teen Patti (Tři karty) ztvárnil roli brilantního matematika.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.