Animované snímky obsazují první místa v návštěvnosti českých kin

- Téma autor: red

Tři animované snímky se dostaly mezi pětici nejnavštěvovanějších filmů českých kin. Trpasličí komedie Gnomeo & Juliet inspirovaná nesmrtelným příběhem Williama Shakespeara se ihned po premiéře dostala do čela žebříčku. 16.634 diváků zanechalo v pokladnách kin 2,4 milionu korun.

Druhé místo patří snímku Méďa Béďa kombinující scény s živými herci a počítačovou animaci. Je zmodernizovanou verzí filmu o populárních zvířecích hrdinech z Jellystonského parku. Třetí je hollywoodské melodrama Černá labuť. Hlavní roli špičkové baletky v tomto thrilleru nominovaném na Oscara ztvárnila Natalie Portman.

Americký animovaný muzikálový příběh Na Vlásku obsadil čtvrté místo a westernu bratří Coenů Opravdová kuráž patří pátá příčka.

Domácí loutkový film Fimfárum - Do třetice všeho dobrého 3D, přinášející další tři příběhy podle oblíbené knížky Jana Wericha, je šestý. Hned za ním skončil psychologický příběh Jana Hřebejka Nevinnost.

Méďa Béďa

O Občanský průkaz je stále zájem.

Tabulku ani po osmnácti týdnech od premiéry neopustila retrokomedie ze 70. let Ondřeje Trojana Občanský průkaz, která v těchto dnech úspěšně boduje na Slovensku. V českých kinech ji zatím vidělo 365.000 lidí.

Pro pořadí žebříčku, jež je sestavován Unií filmových distributorů, jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.