12. Festival francouzského filmu

27. 10. 2009 - 10:54 | Téma | red

12. Festival francouzského filmu zdroj: tisková zpráva

Od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech ČR. 12. ročník Festivalu francouzského filmu se koná od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech České republiky

12. ročník Festivalu francouzského filmu se koná od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech České republiky.

Výběr filmů uvedených v předpremiéře ve spolupráci s českými distributory obsahuje čtyři filmy oceněné mezinárodní kritikou: PROROK, nový film režiséra Jacquese Audiarda, nás zavádí do vězeňského prostředí. Ceněn je především výkon mladého herce Tahara Rahima v hlavní roli. Na plátna českých kin jej uvede 3. prosince společnost Aerofilms. GALIMATYÁŠ, nový film Jean-Pierra Jeuneta (režiséra Amélie z Montmartru),s francouzským hercem Dany Boonem v hlavní roli, bude uveden do české distribuce 3. prosince společností 35 MM. MIKULÁŠOVY PATÁLIE režiséra Lauranta Tirarda jsou adaptací proslulých příběhů o školákovi tvůrců Goscinnyho a Sempého. Film bude distribuován rovněž společností 35 MM a do kin přijde 10. prosince. PANIKA V MĚSTEČKU je animovanou filmovou adaptací televizního seriálu režisérů Vincenta Patara a Stéphana Aubiera. Do českých kin film uvede 3. prosince Asociace českých filmových klubů.

Vedle předpremiérových snímků festival přestaví pět sekcí. V Soutěži – výběru české kritiky se utká o Cenu diváků deset neuvedených filmů zvolených českými filmovými novináři. Sekce Panorama je věnována koprodukčním snímkům a zavede diváka za hranice Francie například s filmy Jaffa, La Vida Loca či Na chvíli svobodní. Večer krátkých filmů představí jedinečný průřez současnou francouzskou krátkometrážní tvorbou. Francouzské Filmové hity budou uvedeny v osmi festivalových multikinech. Nová sekce Ciné Classique nabídne možnost se seznámit s filmy, které proslavily francouzskou kinematografii.

Festival se koná v 14 kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Lucerna a Světozor, Brno: Art, České Budějovice: Kotva, Hradec Králové: Centrál), v multikinech Palace Cinemas Slovanský dům v Praze a Velký Špalíček v Brně a v multikinech CineStar v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo dabované do češtiny.

Vstupné na festivalové projekce je 89 Kč.

Pořadateli festivalu jsou Francouzské velvyslanectví v České republice, Unifrance, Francouzský institut v Praze a Francouzské aliance v České republice.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.