12. Festival francouzského filmu

27. 10. 2009 - 10:54 | Téma | red

12. Festival francouzského filmu zdroj: tisková zpráva

Od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech ČR. 12. ročník Festivalu francouzského filmu se koná od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech České republiky

12. ročník Festivalu francouzského filmu se koná od 19. do 25. listopadu v Praze a sedmi městech České republiky.

Výběr filmů uvedených v předpremiéře ve spolupráci s českými distributory obsahuje čtyři filmy oceněné mezinárodní kritikou: PROROK, nový film režiséra Jacquese Audiarda, nás zavádí do vězeňského prostředí. Ceněn je především výkon mladého herce Tahara Rahima v hlavní roli. Na plátna českých kin jej uvede 3. prosince společnost Aerofilms. GALIMATYÁŠ, nový film Jean-Pierra Jeuneta (režiséra Amélie z Montmartru),s francouzským hercem Dany Boonem v hlavní roli, bude uveden do české distribuce 3. prosince společností 35 MM. MIKULÁŠOVY PATÁLIE režiséra Lauranta Tirarda jsou adaptací proslulých příběhů o školákovi tvůrců Goscinnyho a Sempého. Film bude distribuován rovněž společností 35 MM a do kin přijde 10. prosince. PANIKA V MĚSTEČKU je animovanou filmovou adaptací televizního seriálu režisérů Vincenta Patara a Stéphana Aubiera. Do českých kin film uvede 3. prosince Asociace českých filmových klubů.

Vedle předpremiérových snímků festival přestaví pět sekcí. V Soutěži – výběru české kritiky se utká o Cenu diváků deset neuvedených filmů zvolených českými filmovými novináři. Sekce Panorama je věnována koprodukčním snímkům a zavede diváka za hranice Francie například s filmy Jaffa, La Vida Loca či Na chvíli svobodní. Večer krátkých filmů představí jedinečný průřez současnou francouzskou krátkometrážní tvorbou. Francouzské Filmové hity budou uvedeny v osmi festivalových multikinech. Nová sekce Ciné Classique nabídne možnost se seznámit s filmy, které proslavily francouzskou kinematografii.

Festival se koná v 14 kinech: v Kině 35 Francouzského institutu v Praze, v kinech sítě Europa Cinemas (Praha: Lucerna a Světozor, Brno: Art, České Budějovice: Kotva, Hradec Králové: Centrál), v multikinech Palace Cinemas Slovanský dům v Praze a Velký Špalíček v Brně a v multikinech CineStar v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo dabované do češtiny.

Vstupné na festivalové projekce je 89 Kč.

Pořadateli festivalu jsou Francouzské velvyslanectví v České republice, Unifrance, Francouzský institut v Praze a Francouzské aliance v České republice.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.