Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Internetem právě prosvištěla asi ta nejméně překvapivá filmová zpráva letošního roku. Studio Universal oznámilo, že letošní Jurský svět se dočká pokračování. Jurský svět 2, nebo Jurský park 5 chcete-li, dorazí do kin 22. června 2018. Do svých rolí se vrátí jak Chris Pratt, tak Bryce Dallas Howard a opáčko si dají i některá jména za kamerou.

Konkrétně režisér Jurského světa, Colin Trevorrow, bude společně s Derekem Connollym pracovat na scénáři. Vrátí se i Steven Spielberg v roli výkonného producenta. Jestli bude Trevorrow dvojku také režírovat, studio zatím neoznámilo.

Nepřekvapivost existence dalšího Jurského světa spočívá především ve dvou věcech. Tou první je smlouva Chrise Pratta se studiem. Pratt s rozhovoru s EW na dotaz, jestli se upsal případnému pokračování, odpověděl: "Ano. Mají mě domluveného na 38 filmů nebo tak nějak." Samotná Prattova smlouva by byla ale houby platná, kdyby Jurský svět v kinech prohučel bez zájmu publika.

Jenže on se stal pravý opak. Jurský svět není jeden z největších filmů letošního roku, je to jeden z největších filmů v celé historii kinematografie. V celosvětových tabulkách tržeb z kin zvládl bez problémů překonat veškerou konkurenci, načež se zastavil jen před Jamesem Cameronem. Jeho Titanic a Avatar bezpečně trůní na prvních dvou místech, ale Jurský svět se hezky zabydlel na třetí pozici.

Tržbami z kin tak překonal oboje Avengers, Batmana, Harry Pottera, Rychle a zběsile 7, Skyfall, Frozen a další hity, které se přehouply přes miliardu dolarů z kin. K takovému velehitu prostě musíte udělat pokračování, i kdyby vám ho měl režírovat nějaký béčkový patlal. Jednička přitom ještě neřekla své poslední slovo - pořád čeká na své uvedení do japonských kin, ze kterých nějaký ten milion také přiteče.

JURASSIC-WORLD-15-1940x1042

Chris Pratt má teď zřejmě na stole tolik nabídek, že by se jimi mohl přehrabovat vidlemi. Momentálně s Antoinem Fuquaou natáčí western The Magnificent Seven, jen aby krátce poté skočil společně s Jennifer Lawrence do slibně vypadající sci-fi Passengers. Zapomínat nesmíme ani na Strážce Galaxie 2. Udělá si pak čas na případnou a notně spekulovanou roli nového Indiana Jonese, nebo se další dobrodružství oblíbeného hrdiny v klobouku dostanou do kin až po roce 2020?

To ukáží až nadcházející roky. Teď máme potvrzeno černé na bílém, že Jurský svět je absolutní pecka, Chris Pratt má volné pole působnosti a Colin Trevorrow je asi taky v pohodě. Jurský svět 2 se v kinech objeví 22. června 2018 a uvidíme, jestli se o blockbuster s dinosaury pokusí v mezičase i někdo jiný, než Universal. Ten má mimochodem za letošní rok už dva filmy, jejichž tržby z kin překonaly 1,5 miliardy dolarů, viz Box Office Mojo.

Tagy: akční dobrodružný Akční film jurský svět jurský svět 2

Zdroje: Variety

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.