FINÁLE PLZEŇ - Pocta V. Chaloupkovi

- eXtra kiNo autor: red

Festival Finále Plzeň 2005 začal sekcí „ Pocta Václavu Chaloupkovi“, diváci mohli vidět sedm epizod z večerníčkového seriálu „ Tuláček“

Václav ChaloupekFestival Finále Plzeň 2005 začal sekcí „Pocta Václavu Chaloupkovi“, diváci mohli vidět sedm epizod z večerníčkového seriálu „Tuláček“. Jejich režisér a scénárista Václav Chaloupek, pochází z Plzně a vedletvůrce večerníčků je také fotografem aspisovatelem. Divácky oblíbené večerníčkové seriály ze života divokých zvířat připravuje pro Českou televizi od roku 1997. Pro první sérii – s názvem "Tuláček" – si vybral liščí mládě. Návštěvníci letošního ročníku festivalu uvidí v rámci sekce „Pocta Václavu Chaloupkovi“ také epizody ze seriálů „Pruhovaní kamarádi“, „Kluci ze zámku“, „Méďové I. a II.“, „Vydrýsek“ a „Bráškové“. Václav Chaloupek se projekcí, které začínají každý den v 8.30 h ve Velkém sále kina Elektra, osobně účastní.

Václav Chaloupek přijel na Finále jako jeden z prvních hostů. Prozradil, že se minulý týden vrátil z Afriky, kde natáčel osmidílný cyklus cestopisů „Kouzlo Afriky“. Na obrazovkách České televize ho diváci uvidí do konce tohoto roku. Na novinku z dílny Václava Chaloupka se ale mohou těšit také děti. Ještě letos je čeká 13 dílů nového večerníčkového seriálu „Madla a Ťap“. Hrdiny jsou opět dva zvířecí kamarádi. Madla je štěně bavorského barvíře a Ťap je kotě rysa. „Jejich příběhy jsme točili v Národním parku Šumava,“ prozradil Václav Chaloupek. Rád by natočil ještě seriál ze života ježků a plánuje i cyklus ze zoologických zahrad, aby se děti mohly seznámit také s exotičtějšími zvířaty.

Na SPECIÁL k FINÁLE PLZEŇ 2005

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.