Filmasia 2006

- eXtra kiNo autor: red

Druhý ročník asijského filmového festivalu FILMASIA 30. 11.—3. 12. 2006 v pražských kinech Aero a Světozor Filmasia 2006 nabídne během čtyř dní 44 projekcí asijských filmů ve třech sálech pražských kin Světozor a Aero

Druhý ročník asijského filmového festivalu FILMASIA

30. 11.—3. 12. 2006 v pražských kinech Aero a Světozor

Filmasia 2006 nabídne během čtyř dní 44 projekcí asijských filmů ve třech sálech pražských kin Světozor a Aero. Profilovou zemí letošního ročníku je Tchaj-wan. Festival doprovodí přednáškový týden na pražské FAMU (prof. Peggy Chiao).

Ve čtvrtek 30.11. festival zahájí česká premiéra tchajwanského filmu Three Times. V rámci „režisérského pátku ve Světozoru“ Filmasia 2006 nabídne kolekci výjimečné osobnosti, Hou Hsiao-hsiena, autora Three Times a Města smutku, filmu, který mapuje pohnuté osudy a intimitu v zemi na hranici mocenských sfér. Filmasia 2006 nabízí například unikátní možnost vidět starší film Dragon Inn nebo magickorealistickou Loutku, která se odehrává za japonské okupace. Povídkový snímek Svačinář trojice autorů stál na začátku tchajwanské nové vlny. Rebelové neonového boha zase po světě upozornili na jméno Tsai Ming-liang.

Kromě The Heirloom, hororu, který uspěl v Cannes, nabídne Filmasia 2006 milovníkům filmového děsu taky celou sobotní korejskou hororovou noc v Aeru, na programu jsou snímky Duch a Popelka.

Seminář britského filmu v Uherském Hradišti (od 30. listopadu do 3. prosince 2006)

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.