V zajetí hlubin

V zajetí hlubin

Submerged
2000, 95 min
dokina.cz 2.6 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Velké dopravní letadlo Boeing 747 na zdánlivě rutinní cestě je během letu nad Tichým oceánem uneseno bandou mezinárodních teroristů, kteří předtím přepadli výzkumný ústav společnosti Stevens Corp., povraždili přítomné a než budovu vyhodili do vzduchu, ukradli speciální zařízení, které má sloužit k ovládání nové mimořádně silné armádní družice, jež je součástí převratného protiraketového systému nazvaného Thunder Strike (Úder hromu).

Ukáže se, že let není tak bezvýznamný jako jiné. Na palubě letadla je totiž nejen miliardář Buck Stevens v doprovodu své dvacetileté dcery, těhotné sekretářky, několika poradců a vládních agentů, ale také software k ovládání družice, která má z oběžné dráhy likvidovat všechny střely, které by byly vypáleny proti Spojeným státům. A právě software chce banda teroristů získat, aby ho mohla výhodně prodat. Letadlo, jehož se banda zločinců zmocnila, se krátce po únosu pokusí nouzově přistát na hladině oceánu, ale to je zřejmě součástí plánu, protože nedaleko místa, kde klesne na hladinu, kotví loď, kam teroristé dopraví muže, který má software a klíče ke kontrole družice v kufříku připoutaném na ruce, zatímco ostatní cestující ponechají jejich osudu na palubě potápějícího se letadla.

Je vyslána speciální jednotka vojenského námořnictva SEAL, která má za úkol zachránit z potápějícího se letadla cestující a hlavně pak software, který v nepravých rukou ohrožuje bezpečnost Spojených států i zbytku světa. Začíná závod s časem, protože kyslíku na palubě ubývá, kolem potopeného letadla krouží žraloci a naděje na přežití se každou minutu ztenčuje.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY