Poslední pokušení Krista

Poslední pokušení Krista

The Last Temptation of Christ
1988, 164 min
dokina.cz 7.7 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Poslední pokušení Krista je dech beroucí mistrovské dílo. "Kristova rozpolcená duše, neklidná, lidská a přece tak nadpozemská, duše toužící po Bohu, pro mě vždy představovalaj nezodpovězenou hádanku. Už od dětství je mou největší obavou a zdrojem všech mých radostí i smutku ten nekonečný a nemilosrdný souboj mezi duchem a tělesnou schránkou ... A má duše je arénou, kde se tyto dvě armády střetly a zkřížily své zbraně". - Nikos Kazantzakis.

Film POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA získal nominaci na OSCARA (1989) v kategorii Nejlepší režie. a také cenu ZLATÝ GLOBUS za Nejlepší ženský herecký výkon (Barbara Hershey) a za Nejlepší hudbu (Peter Gabriel).

celý popis

ČLÁNKY O FILMU

Nejúspěšnější biblické filmy mají novou konkurenci - do kin jde Exodus

Nejúspěšnější biblické filmy mají novou konkurenci - do kin jde Exodus

18. 12. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Písmo svaté jako základ křesťanské věrouky ve světě filmu zanechalo svou nesmazatelnou stopu. Někdy skrze témata společná západní civilizaci, jindy skrze přímé převypravování biblických příběhů. Nejnověji je to právě Ridley Scott, kdo se rozhodl pojmout ve filmu Exodus: Bohové a králové starověké mýty po svém. S čím se však bude Scottův náhled na Mojžíše poměřovat? A jaký bude mít zřejmě dopad na filmový byznys? Přinášíme přehled nejvýznamnějších filmových adaptací příběhů ze světa nejpopulárnější knižní fantasy do Pána prstenů a Hry o trůny.
Vlk z Wall Street se blíží, připomeňte si Top 10 filmů Martina Scorsese

Vlk z Wall Street se blíží, připomeňte si Top 10 filmů Martina Scorsese

10. 1. 2014 | Téma | Karel Drda

Již 16. ledna dorazí do kin s mírným zpožděním oproti americké premiéře nový snímek režiséra Martina Scorseseho Vlk z Wall Street v hlavní roli s Leonardo DiCapriem. Novinka sbírá pochvalné recenze, někteří kritici již dokonce neváhají používat superlativní označení a mluví o režisérově nejlepším filmu od dob Casina. My vám nabízíme žebříček deseti nejlepších filmů tohoto slavného filmaře podle našeho nejlepšího vědomí. Je nám však jasné, že každý má trochu jiný vkus. Hlasujte tedy pro svůj nejlepší film Martina Scorseseho. Zařadí po premiéře do Top 10 i jeho nejnovější film?

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY