Labyrint

Labyrint

Labyrint
2011, 93 min
premiéra: 12. ledna 2012
Režie:
Scénář:
Hrají:

Představte si, že právě teď a přímo pod vámi je někdo ztracený v podzemí a zoufale volá o pomoc. Skupina čtyř lidí se snaží najít legendární katakomby staré Prahy, jejich výprava do labyrintu středověkých chodeb se ale změní v boj o holý život. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo dávné tajemství? V hlavní roli mystického thrilleru Labyrint ukáže překvapivou tvář Lucie Vondráčková.

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat.

Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni.

Labyrint přináší do českého filmu ojedinělý žánr mystery a thrilleru. Napsal ho i režíroval scenárista extrémně úspěšného Gymplu Tomáš Houška.

V hlavní roli se představí Lucie Vondráčková, jejíž filmová postava i výkon se dosavadní kariéře Lucie Vondráčkové hodně vymykají a její cesta do podzemí bude pro mnohé diváky překvapením. Lucie Vondráčková je v současnosti jednou z nejúspěšnějších českých zpěvaček u nás, hrála i v řadě celovečerních filmů, například v kasovních hitech Bathory nebo Snowboarďáci. Stěžejní hereckou čtveřici doplňuje Jan Zadražil, Martin Zbrožek a exotická kráska z Kostariky Mary Coronado.

Více než dva týdny se točilo v katakombách ve Znojmě. Autentické prostředí dodává filmu potřebnou atmosféru, herci a štáb se museli vyrovnat s neobvykle extrémními podmínkami.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY