Labyrint

12. 1. 2012 - 12:30 | Téma | red

Labyrint zdroj: tisková zpráva

Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Představte si, že právě teď a přímo pod vámi je někdo ztracený v podzemí a zoufale volá o pomoc. Skupina čtyř lidí se snaží najít legendární katakomby staré Prahy, jejich výprava do labyrintu středověkých chodeb se ale změní v boj o holý život. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo dávné tajemství? V hlavní roli mystického thrilleru Labyrint ukáže překvapivou tvář Lucie Vondráčková.

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a  náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat.

Labyrint zdroj: tisková zpráva

Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“ má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni.

Labyrint přináší do českého filmu ojedinělý žánr mystery a thrilleru. Napsal ho i režíroval scenárista extrémně úspěšného Gymplu Tomáš Houška.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Avengers: Doomsday má být největší marvelovka všech dob. Obsazení je naprosto šílené

Avengers: Doomsday má být největší marvelovka všech dob. Obsazení je naprosto šílené

28. 8. 2026 | Novinky | Alex Vávra

Avengers: Doomsday míří do kin jako dosud největší marvelovská událost. Ve filmu se mají potkat desítky známých hrdinů, X-Meni, Fantastická čtyřka i Robert Downey Jr. coby Doctor Doom.
Ridley Scott se vrací k Vetřelci. Po devíti letech chce konečně dokončit Davidův příběh

Ridley Scott se vrací k Vetřelci. Po devíti letech chce konečně dokončit Davidův příběh

28. 8. 2026 | Novinky | Alex Vávra

Ridley Scott se Vetřelce ještě nevzdává. Chystané pokračování Alien: Covenant má znovu postavit do centra dění Davida v podání Michaela Fassbendera a konečně uzavřít příběh, který zůstal téměř deset let viset ve vzduchu.
Film o Ozzy Osbourneovi konečně nabírá tempo. Tvůrci už mají i favorita na hlavní roli

Film o Ozzy Osbourneovi konečně nabírá tempo. Tvůrci už mají i favorita na hlavní roli

28. 8. 2026 | Téma | Alex Vávra

Životopisný film o Ozzym Osbourneovi se po letech čekání konečně posouvá kupředu. Scénář je hotový, hledá se režisér a rodina slibuje snímek, který půjde naproti fanouškům, ne filmovým cenám.
Po Barbie, Star Wars a Marvelu přichází další překvapení. Ryan Gosling oživí televizní legendu

Po Barbie, Star Wars a Marvelu přichází další překvapení. Ryan Gosling oživí televizní legendu

27. 8. 2026 | Novinky | Alex Vávra

Ryan Gosling má před sebou Star Wars, Marvel i možný návrat Barbie, přesto už chystá další velkou značku. Jeho novým projektem mají být hraní Flintstoneovi zaměření na dospělého Bamm-Bamma.