Hladina adrenalinu

Hladina adrenalinu

Extreme Ops
2002, 93 min
dokina.cz 3.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Malý, ale dobře vybavený filmový štáb - režisér reklam Ian (Rufus Sewell), vedoucí výroby Jeffrey (Rupert Graves) a kameraman Will (Devon Sawa) - se vypraví do rakouských Alp poblíž hranic s bývalou Jugoslávií. Do království sněhu a ledu však nevyrazil jen za zábavou, ale také za prací. Jeho úkolem je korunovat reklamu na nejnovější videokameru odvážným kouskem: nafilmováním brilantního úniku skupinky vyznavačů extrémních sportů před lavinou.

A tak se ke slovu dostávají smělá snowboardistka Kittie (Jana Pallaske), suverénní Mark (Heino Ferch) a mladičký, ale všestranný Silo (Joe Absolom) vynikající při svých kouscích bláznivou odvahou. Pozadu za nimi nakonec nezůstane ani citlivá a půvabná lyžařka Chloe (Bridgette Wilson-Sampras), která je pyšnou držitelkou zlaté medaile za sjezd.

Strmé svahy a nepřehledné skalnaté partie jsou pro tyto milovníky drsných, nebezpečných zážitků jen další výzvou k měření sil: na sněhu se totiž cítí stejně dobře jako na horském kole, skateboardu či kajaku zdolávajícím tu nejdivočejší vodu včetně pečlivě zrežírovaného "skoku" do vražedně hlubokého vodopádu. A možnost utkat se vysoko v horách s lavinou považují za další zkoušku svých schopností.

Skutečný souboj na život a na smrt však začíná ve chvíli, kdy se hrdinové v horské pustině náhodou střetnou se srbským válečným zločincem Slobovanem Pavlovem (Klaus Löwitsch), který má náhodou nedaleko od jejich základny své tajné sídlo. Když se jim ho omylem podaří nafilmovat, začne zločinci jít jen o jediné: zlikvidovat záznam i svědky, kteří by mohli potvrdit, že nezahynul při letecké katastrofě, ale že je naživu a že se svou exotickou přítelkyní Yanou (Liliana Komorowska), synem Slavkem (Davin Scheller) a dalšími kumpány plánuje další vražedný útok.

Začíná vzrušující honička ve vysokohorském terénu, ve které musejí protagonisté akčního dobrodružství osvědčit své schopnosti na lyžích, na snowboardech i na horolezeckých lanech. Ozbrojený protivník nikoho nešetří a jedinou a nejvyšší výhrou se stává záchrana holého života sebe a svých kamarádů.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY