Highlander 2 - Síla kouzla

Highlander 2 - Síla kouzla

Highlander II: The Quickening
1991, 91 min
dokina.cz 4.1 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Rok 2034. Život na Zemi, jejíž ozónová vrstva se na konci 20. století začala rozpadat, existuje pod mohutným ochranným štítem, jehož provoz řídí mocná multinárodní Společnost. Zestárlý Connor MacLeod (Christopher Lambert), odsouzený k věčnému životu na Zemi za účast v nezdařené revoltě proti generálu Katanovi (Michael Ironside) na planetě Zeist, se setkává s mladou ekologickou teroristku Louisou Marcusovou (Virginia Madsen), jejíž skupina odhalila úzkostlivě střežené tajemství - ozónová vrstva znovu existuje jako dřív a ochranný štít funguje pouze proto, aby Společnosti přinesl vysoký zisk.

MacLeod v zuřivém zápase zlikviduje dva vrahy poslané Katanou a znovu nabývá mladistvého vzhledu. Pomocí zvláštní psychické síly zavolá svého starého přítele Ramireze (Sean Connery). MacLeod s Ramirezem a Louisou nejdříve z vězení osvobodí Alana Neymana (Allan Rich), který před lety pomáhal MacLeodovi štít vybudovat a potom se všichni vydají zničit už nepotřebnou ochranu před ničivým kosmickým zářením.

Ramirez obětuje svůj život, aby přátelům pomohl a MacLeodovi se podaří setnout hlavu Katanovi, který se osobně dostavil, aby svého dávného soka zničil. Štít je odstraněn a na Zemi, po dlouhé době opět dopadají blahodárné sluneční paprsky.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY