Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11
2004, 122 min
dokina.cz 6.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

FAHRENHEIT 9/11 je nový film kontroverzního dokumentaristy Michaela Moorea, držitele Oscara za Bowling For Columbine, dokumentární snímek o kultu střelných zbraní v americké společnosti. Ve Fahrenheitovi 9/11 se Moore pokouší zobrazit nálady mezi obyvateli severoamerického kontinentu po útocích z 11. září 2001 a zároveň změnu v politickoekonomickém rozložení sil ve Spojených státech.

V tomto provokativním dokumentu vypráví Moore příběh, který se zatím nikdo neodvážil zpracovat. Na palčivé otázky "Proč došlo k útokům z 11. září?" a "Proč Spojené státy bojují v Iráku?", nachází často nezvyklé, palčivé a především subjektivní odpovědi.

FAHRENHEIT 9/11 je mimořádně silný film, v němž Moore využívá svůj mimořádný smysl pro humor a jedinečný přesvědčovací styl k tomu, aby divákům poskytl neotřelý vhled do zahraniční politiky kabinetu amerického prezidenta George Bushe.

FAHRENHEIT 9/11 je filmem, který musel být natočen, a filmem, který mohl natočit právě jen Michael Moore.

"Fahrenheit je jako komentář v novinách. Je to můj názor na Bushovu administrativu, ne pokus o fair a vyváženou žurnalistiku," říká Moore.

"Úžasné! Zatím nejlepší film Michaela Moorea, silná a vášnivá prezentace vyhraněného patriotismu." New York Times.

FAHRENHEIT 9/11 získal na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY