Duch ohně

Duch ohně

Long Time Dead
2002, 95 min
dokina.cz 4.9 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Rob, Stella, Webster, Spencer, Joe, Liam a jeho přítelkyně Annie žijí v třípatrovém domě, který spravuje podivínský nerudný domácí Becker. Spolu se Spencerovou přítelkyní Lucy. která žije na hausbótu, kotvícím na Temži se po jednom vydařeném tahu londýnskými nočními podniky rozhodnou užít si trochu legrace se spiritistickou tabulkou Ouija, sloužící ke komunikaci se světem duchů.

Jenže to, co začalo jako legrace, se mění s noční můru, když ukazatel na tabulce skutečně ožije a předá jim vzkaz: Všichni zemřete. Vzápětí zahyne v bizarní nehodě Annie, když se zřítí ze střechy nočního podniku. Všichni si začnou zděšeně uvědomovat, že se jim skutečně podařilo svým zahráváním z temnými silami přivolat nějakou krvežíznivou sílu.

Brzy je také zřejmé, že do jednoho z nich vstoupil starý arabský ohnivý démon Djinn a že se nezastaví, dokud nebudou všichni mrtví. Je to mladý outsider Joe? Nebo snad Liam? A jakou podivnou roli v tom všem hraje jejich domácí Becker? Jak jeden po druhém umírají děsivou krvavou smrtí, okruh podezřelých se sice zužuje, ale nebezpečí tím není o nic menší. Navíc je jeden z nich přinucen postavit se svým vzpomínkám na dětství, plné čarodějnictví a smrti.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY