Dracula 2000

Dracula 2000

Dracula 2000
2000, 99 min
premiéra: 20. září 2001
dokina.cz 5.6 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

"Dracula je nejen nejsmyslnějším a nejsexuálnějším ze všech moderních antihrdinů, ale je pravděpodobně i nejsenzitivnější literární postavou vůbec. Není divu, že Dracula patří k nejpopulárnějším filmovým postavám na světě, v roce 2001 dokonce víc než kdy předtím. A my se vracíme k jeho útrapám a k poslednímu zápasu světla a tmy, vloženého do podmanivého příběhu svádění a pokušení.“

Draculův vstup do roku 2000 začíná celkem nečekaně - skupina technologicky vyspělých lupičů se vloupe do zdánlivě nedobytně zabezpečeného trezoru obchodníka s uměleckými předměty.

Jsou velmi překvapení, když zjistí, že místo vzácných uměleckých děl skrývá trezor bezpečnostní kryptu, která nebyla otevřená posledních sto let. Tato krypta umožní Draculovi rozpoutat jeho starověký teror vůči modernímu světu a vůči všem, kteří se s ním setkají.

Dracula se po století stráveném v zajetí náhle ocitá v 21. století plném chaosu a pokušení, obchodů s hudebními nosiči a podzemními kluby, do kterých přesně zapadá. Jeho první kroky vedou do USA – ideálního místa pro jeho charismatické svůdcovství mladých děvčat i pro neutuchající touhu po moci. Má ale i jiný důvod jít právě tam. Někde v New Orleans totiž žije dívka, kterou musí najít... jediná bytost na zemi, s kterou sdílí své temné dědictví.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY