Collateral

Collateral

Collateral
2004, 120 min
dokina.cz 7.8 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Tom Cruise, třikrát nominovaný na Oscara za filmy Magnolie, Jerry Maguire a Narozen 4. července, Jamie Foxx (Ali, Vítězové a poražení) a Jada Pinket Smithová (Matrix Reloaded a Matrix Revolution) hrají hlavní role v thrilleru COLLATERAL režiséra Michaela Manna, (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho), který rovněž získal za své filmy tři nominace na Oscara.

Max (Jamie Foxx) vede už celých 12 let svůj pozemský život jako taxikář. Tváře pasažérů před ním defilují jako v zrcadle, přicházejí a mizí. Až do dneška. Vincent (Tom Cruise) je nájemný vrah. Jeden z nejlepších. Když se vedení mezinárodního narkokartelu dozví, že někteří jeho příslušníci mají být obžalováni hlavní federální porotou, rozhodne se pro operaci, v níž budou všichni korunní svědkové zneškodněni. Posledním termínem k provedení akce je právě tato noc.

Večer Vincent přijíždí do L.A. Do rána má být pět osob mrtvých. Shoda okolností způsobí, že je to právě Maxův taxík, na který Vincent zamává. A Max se tak stává nechtěným rukojmím - osobou, která nemá naději na záchranu, protože se ocitla v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Během noci přinutí Vincent Maxe, aby ho dovezl do všech míst, kde má dojít k vraždě. A dříve než se policejní department v Los Angeles a FBI pustí do stíhání, začnou absurdně Vincentova i Maxova šance přežít zcela záviset jedna na druhé.

Jada Pinket Smithová vystupuje jako státní návladní Spojených státu Annie Farrellová. Obsazení doplňují Mark Ruffalo, Peter Beng a Bruce McGill (Porota) s Javierem Bardemem, nominovaným na Oscara (Než se setmí), který zde vystupuje v epizodní roli. Film vznikl v koprodukci společností DreamWorks Pictures a Paramount Pictures. Producenty jsou Michael Mann a Julie Richardsonová, scénář napsal Stuart Beattie.

celý popis

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY