Blbý a blbější

Blbý a blbější

Dumb and Dumber
1994, 107 min
dokina.cz 7.3 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Dva spolubydlící hlupáci, kteří si šetří na vysněný obchod s červy, přišli díky smůle a vlastní nešikovnosti o zaměstnání a nyní se vydávají napříč Amerikou, aby odevzdali původní majitelce její ztracený kufřík plný peněz. Nic nevadí, že sami mají prázdné peněženky, ještě prázdnější hlavy a dvojici zloduchů v patách...

celý popis

TRAILERY

ČLÁNKY O FILMU

Všechny (ne)úspěšné comebacky Jima Carreyho

Všechny (ne)úspěšné comebacky Jima Carreyho

10. 12. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Jim Carrey se vrátil do kin v pokračování Blbého a blbějšího. Hvězda devadesátých let se poslední roky snaží o velký návrat, ale ten se stále nedaří. Prakticky jakákoliv role z více než poslední dekády byla srovnávána s jeho předešlými fenomenálními úspěchy filmů Maska (1994), Blbý a blbější (rovněž 1994), Ace Ventura: Zvířecí detektiv (rovněž 1994!) nebo Lhář, lhář (1997). Proč se tedy Jimovi stále nedaří návrat do reflektorů? A odešel z nich vůbec někdy? 
Nejslavnější prdící filmové scény - kdo to nerad, ať raději nekliká

Nejslavnější prdící filmové scény - kdo to nerad, ať raději nekliká

9. 6. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Jsou vulgární a neuvěřitelně sprosté komedie, které propadnou u diváka ještě dřív, než dorazí do kin. Pak máte vyloženě drsné a nekorektní snímky, kde je veškerý humor postavený jen na zvucích z tělesných otvorů a máme tu najednou velký hit. Co rozhoduje o tom, který film se stane hitem a který skončí v propadlišti dějin? Na to odpovědět neumíme. Tento týden však do kin dorazí snímek Všechny cesty vedou do hrobu, který si určitě přízvisko „velmi sprostý“ zaslouží. My vám nabízíme přehlídku těch nejvulgárnějších filmů, které známe, které se navíc proslavily scénou, jejíž přesný popis prostě do perexu nepatří.
Mládeži nepřístupno

Mládeži nepřístupno

20. 1. 2013 | Téma | Michal Burkoň

Tvůrci filmů Něco na té Mary je a Blbý a blbější vám přináší novou hustou komedii plnou těch největších hollywoodských hvězd.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY