Arcibiskup Bezák Zbohom...

Arcibiskup Bezák Zbohom...

Arcibiskup Bezák Zbohom...
2014, 90 min
Režie:
Scénář:
Hrají:

Dokumentární film Arcibiskup Bezák Zbohom… divákům přibližuje bezesporu pozoruhodnou osobnost Mons. Bezáka, kněze, který svůj život daroval Bohu a církvi a mapuje jeho nevšední životní příběh. Představuje člověka jedněmi milovaného a druhými odmítaného. Odhaluje soukromé i veřejné okamžiky jeho života. Uvidíte Róberta Bezáka očima veřejnosti, ale i jeho nejbližších. Poznáte jej nejen jako arcibiskupa, ústřední postavu medializované kauzy, ale i jako syna, bratra či přítele.

Film divákům přináší obdivuhodné svědectví o vnitřní síle osobnosti, která prožívá největší zkoušku svého života a víry… Výsledkem je skládačka rozhovorů, rekonstrukcí, archivních materiálů, inscenovaných sekvencí a seznamování se s důležitými lidmi a prostředími v jeho světě. Celkový obraz je komplexní a umožní divákovi vytvořit si vlastní názor na situaci, která v souvislosti s Mons. Bezákem nastala. Tento dokumentární film nesupluje publicistické vyšetřování, pátraní ani nepodává žurnalistické dohady, ale chce co nejpoctivěji a nejpřesněji vykreslit situaci, ve které se Mons. Bezák ocitl a hlavně, nabízí divákovi možnost poznat jeho nevšední osobnost se s širokou paletou zájmů, jeho postoje, názory a pozoruhodnou cestu, kterou prošel. Film není určený pouze pro věřící, ale zaujme všechny, kterých se dotknula ta skutečnost, že se děje nespravedlivost.

Jak říká režisérka a scenáristka filmu Oľga Záblacká: „Pro ateistu může být tento dramatický příběh ještě zajímavější. Seznámí se s prostředím, které nezná, a může analyzovat důvody, na jejichž základě si mladý talentovaný člověk, vynikající student, zvolí cestu kněze, a co vše ho na ní potkalo.“

celý popis

TRAILERY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY