Alois Nebel

Alois Nebel

Alois Nebel
2011, 80 min
premiéra: 29. září 2011
dokina.cz 6.4 index
Režie:
Scénář:
Hudba:
Hrají:

Píše se konec osmdesátých let. Alois Nebel pracuje jako výpravčí v malé stanici Bílý potokuž dlouhá léta. Alois Nebel je samotář. Jeho dny na stanici plynou v poklidu až do chvíle,kdy na půdě stanice objeví skrývajícího se dezertéra Voloďu. Od té chvíle se začnou kolemstanice dít podivné věci. Aloise začnou pronásledovat halucinace. Klid nachází jedině natoaletě, kterou proměnil v knihovnu jízdních řádů.

Adaptaci grafické románové trilogie Alois Nebel (Bílý Potok, Hlavní nádraží, Zlaté hory) upravili do filmové podoby Jaroslav Rudiš a Jaromír 99, režie se ujal Tomáš Luňák. Pro zachování výtvarného stylu předlohya zároveň k dosažení co největší míry reálnosti jsme zvolili technologii rotoscopingu, kterákombinuje hraný a animovaný film. Scéna natočená v reálu s herci je posléze překreslenaa po jednotlivých oknech animována.

celý popis

TRAILERY

ČLÁNKY O FILMU

Cenu Anifilmu získal Luňákův snímek Alois Nebel

Cenu Anifilmu získal Luňákův snímek Alois Nebel

8. 5. 2012 | Téma | red

Film režiséra Tomáše Luňáka Alois Nebel získal dnes prestižní cenu v soutěži celovečerních filmů pro dospělé na Mezinárodním festivalu animovaných filmů v Třeboni. Mezi dětskými celovečerními filmy bodoval u poroty francouzský film Obraz, v soutěži krátkých filmů zvítězil belgicko-francouzský film Ach, Willy. Na zlínskou Univerzitu Tomáše Bati pak putuje cena za nejlepší film v Česko-slovenské studentské soutěži. Cenu za celoživotní přínos animovanému filmu Anifilm udělil in memoriam Zdeňku Milerovi už při čtvrtečním zahájení.
Příchod Aloise Nebela do ruských kin provází chvála

Příchod Aloise Nebela do ruských kin provází chvála

13. 4. 2012 | Téma | red

Česko-německý film Alois Nebel, který právě přichází do ruských kin, dnes získal pochvalnou celostránkovou recenzi ve víkendové příloze listu Kommersant, a to nejen za použitou animační techniku rotoskopie, ale i za celý příběh drobného človíčka ze zapadlé železniční stanice v pohraničí.
Alois Nebel

Alois Nebel

29. 9. 2011 | Téma | red

Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY