XI. DNY EVROPSKÉHO FILMU

29. 1. 2008 - 13:35 | Téma | red

XI. DNY EVROPSKÉHO FILMU zdroj: tisková zpráva

DEF 2004: 11.–21. března v Praze a 22.–30. března v Brně. Ve dnech 11 . až 21. března 2004 v Praze a 22. až 30. března 2004 v Brně se uskutečnil jedenáctý ročník festivalu současných evropských filmů – DNY EVROPSKÉHO FILMU


Ve dnech 11. až 21. března 2004 v Praze a 22. až 30. března 2004 v Brně se uskutečnil jedenáctý ročník festivalu současných evropských filmů – DNY EVROPSKÉHO FILMU.

Přehled filmů s odkazy

Pražská kina Lucerna a Aero a brněnský Sál. B. Bakaly a nově Scala představí 43 celovečerních a 16 krátkých filmů ze všech koutů Evropy. Celkem se na produkci uváděných filmů podílelo 29 zemí. Po loňském úspěchu "Ozvěn" budou mít i tentokrát diváci v Olomouci, Chebu a Plzni možnost vidět alespoň část letošní filmové nabídky.

Festival slavnostně zahájila 11. března v Lucerně předpremiéra francouzského snímku Má kamera a já, film uvedl režisér Christoph Loizillon. 21. března (opět v Lucerně) XI."Dny" slavnostně zakončila předpremiérou norsko-švédského filmu Povídky z kuchyně (Salmer fra kjokkenet, 2002). Film přijel představit norský režisér Bent Hamer.

Vstupenky po 70 Kč na všechna představení (”Maratony” za 130 Kč).

Všechny filmy (kromě ”Maratonu”) jsou přes sluchátka tlumočeny do češtiny, většina z nich má i anglické podtitulky.

XI. DNY EVROPSKÉHO FILMU pořádají velvyslanectví a kulturní instituty současných a budoucích členských zemí EU, Delegace Evropské komise v České republice, Hlavní město Praha a Ministerstvo kultury ČR za podpory těchto institucí: Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Kulturní a informační centrum města Brna, Magistrát statutárního města Brna, Multikino 93, Lucerna-Barrandov s.r.o. a Eurimages.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.