Vybíjená: Běž do toho na plný koule

27. 8. 2008 - 11:58 | Téma | red

Vybíjená: Běž do toho na plný koule zdroj: tisková zpráva

„Tohle je napínavější, než světový pohár, světová série a druhá světová dohromady.“

Vybíjená: Běž do toho na plný koule Ben Stiller ve filmu Vybíjená: Běž do toho na plný koule Rawsona Marshalla Thurbera rozvíjí svou roli přidrzlého egomaniaka z úspěšného Zoolandera: tentokrát hraje Whitea Goodmana, který se z tlusťocha vypracoval v majitele úspěšného fitcentra Globo Gym. Ze sebezlepšování se stalo sebeoslňování a z Goodmana, zakrslého v módních stylech sedmdesátých let, je rázem rtuťovitý náfuka. Doslovně. Teď se chystá převzít krachující posilovničku Average Joe’s, která patří Peterovi La Fleurovi (uvolněný Vince Vaughn) a jeho kamarádům. Jediný způsob, jak dostat dlužné peníze, je turnaj ve středoškolském sportu pro lůzry, ve vybíjené. Když se o Peterově účasti v turnaji White dozví, neváhá a postaví vlastní tým. Peterovi adresuje jediné poselství: „Připrav se na potupu v kabelové televizi.“

Vybíjená: Běž do toho na plný koule Bezchybnou kamerou, střihem i hudbou si Thurber ve Vybíjené utahuje z machismu a paroduje celou paletu klišé maskulinních akčních a sportovních filmů. Velká porce humoru ve Vybíjené pochází z juvenilního, ale vděčného strefování se balónem do hlavy někoho druhého. Režisér navíc překvapí jak škálou házených předmětů – od míče až po železný hasák, tak i množstvím zásahů.

Vybíjená: Běž do toho na plný koule Vaughnův stoprocentně kladný bordelář je skvělým kontrastem k egomaniakovi Whiteovi, kterého Stiller nabíjí energickou mimikou. Kromě šarmantní Stillerovy manželky Christine Taylorové (ani její televizní herectví není na škodu) a těžké váhy Ripa Torna v roli sekernického trenéra Patchese O'Houlihana stojí v obraně této sportovní ironie drobná vystoupení slavných i obskurních figur: od Davida Hasselhoffa jako trenéra německého mančaftu přes Chucka Norrise až k (poněkud suššímu) Lanci Armstrongovi. Zatímco v první fázi se o vzrušení stará především White, během turnaje na sebe pozornost úspěšně poutají zanícení televizní reportéři v provedení Garyho Colea a Jasona Batemana. Vybíjená je komedie, která si nehraje na bůh ví co a nedává si za cíl někoho vychovat. O to větší porci osvěžujícího, jemně zvráceného humoru ale nabízí.

Díky popularitě Thurberova filmu nyní ve Spojených státech prožívá vybíjená ve své fyzicky náročné podobě (tedy tak, jak ji podává tým Stillerova Whitea Goodmana) nevídaný rozmach. Možná se jí jednou dočkáme na olympiádě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.