Vybíjená: Běž do toho na plný koule

27. 8. 2008 - 11:58 | Téma | red

Vybíjená: Běž do toho na plný koule zdroj: tisková zpráva

„Tohle je napínavější, než světový pohár, světová série a druhá světová dohromady.“

Vybíjená: Běž do toho na plný koule Ben Stiller ve filmu Vybíjená: Běž do toho na plný koule Rawsona Marshalla Thurbera rozvíjí svou roli přidrzlého egomaniaka z úspěšného Zoolandera: tentokrát hraje Whitea Goodmana, který se z tlusťocha vypracoval v majitele úspěšného fitcentra Globo Gym. Ze sebezlepšování se stalo sebeoslňování a z Goodmana, zakrslého v módních stylech sedmdesátých let, je rázem rtuťovitý náfuka. Doslovně. Teď se chystá převzít krachující posilovničku Average Joe’s, která patří Peterovi La Fleurovi (uvolněný Vince Vaughn) a jeho kamarádům. Jediný způsob, jak dostat dlužné peníze, je turnaj ve středoškolském sportu pro lůzry, ve vybíjené. Když se o Peterově účasti v turnaji White dozví, neváhá a postaví vlastní tým. Peterovi adresuje jediné poselství: „Připrav se na potupu v kabelové televizi.“

Vybíjená: Běž do toho na plný koule Bezchybnou kamerou, střihem i hudbou si Thurber ve Vybíjené utahuje z machismu a paroduje celou paletu klišé maskulinních akčních a sportovních filmů. Velká porce humoru ve Vybíjené pochází z juvenilního, ale vděčného strefování se balónem do hlavy někoho druhého. Režisér navíc překvapí jak škálou házených předmětů – od míče až po železný hasák, tak i množstvím zásahů.

Vybíjená: Běž do toho na plný koule Vaughnův stoprocentně kladný bordelář je skvělým kontrastem k egomaniakovi Whiteovi, kterého Stiller nabíjí energickou mimikou. Kromě šarmantní Stillerovy manželky Christine Taylorové (ani její televizní herectví není na škodu) a těžké váhy Ripa Torna v roli sekernického trenéra Patchese O'Houlihana stojí v obraně této sportovní ironie drobná vystoupení slavných i obskurních figur: od Davida Hasselhoffa jako trenéra německého mančaftu přes Chucka Norrise až k (poněkud suššímu) Lanci Armstrongovi. Zatímco v první fázi se o vzrušení stará především White, během turnaje na sebe pozornost úspěšně poutají zanícení televizní reportéři v provedení Garyho Colea a Jasona Batemana. Vybíjená je komedie, která si nehraje na bůh ví co a nedává si za cíl někoho vychovat. O to větší porci osvěžujícího, jemně zvráceného humoru ale nabízí.

Díky popularitě Thurberova filmu nyní ve Spojených státech prožívá vybíjená ve své fyzicky náročné podobě (tedy tak, jak ji podává tým Stillerova Whitea Goodmana) nevídaný rozmach. Možná se jí jednou dočkáme na olympiádě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.