Uprchlík (The Fugitive) - DVD

23. 2. 2009 - 13:45 | Téma | red

Uprchlík (The Fugitive) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Andrew Davis Hrají: Harrison Ford, Tommy Lee Jones, Joe Pantoliano Region: 2 Délka: 125 min

dvd_fugitive
Režie: Andrew Davis
Hrají: Harrison Ford, Tommy Lee Jones, Joe Pantoliano
Region: 2
Délka: 125 min.
Verze: widescreen (1,85:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina), Dolby Surround (němčina, španělština)
Titulky: české, anglické, německé, španělské, holandské, švédské, norské, dánské, finské, portugalské, hebrejské, polské, řecké, turecké, maďarské, islandské, chorvatské, francouzské, italské, anglické pro neslyšící, německé pro neslyšící

Děj
Možná nevíte, že tento film byl natočen na motivy stejnojmenného amerického seriálu z roku 1963. Seriál se vysílal po 4 roky a dočkal se 120 pokračování. Pak začátkem devadesátých let oprášil a uvedl na velké plátno reinkarnovaného uprchlíka režisér Andrew Davis, a neudělal to vůbec zle...

Kdo, a proč vlastně prchá? Prchá dr. Richard Kimble v podání Harrisona Forda, jelikož byl neprávem obviněn z vraždy své manželky, a odsouzen k smrti. Naštěstí se mu při převozu do vězení podaří zmizet, takže tu hned máme takový pěkný útěk v řetězech. Neraduje se však dlouho, neboť se po jeho stopě vydává neúnavný ohař, krvavý pes šerif Samuel Gerard se svojí partou. (A vězte, že za tuto roli dostal jeho představitel Tommy Lee Jones v roce 1993 Oscara a Zlatý Globus.) Dr. Kimble tedy má před sebou dva podstatné problémy. Jednak se musí mít na pozoru před strážci zákona, a jednak musí očistit své jméno, nechce-li žít navěky jako uprchlík. V seriálu mu to trvalo zmíněných 120 epizod, na vašem DVD to zvládne za solidních 125 minut dobré zábavy.

Obraz a zvuk
Slušný převod z originálu, ale nikoli výjimečný. Už jste patrně viděli lepší obraz i zvuk, ale samozřejmě i horší. Kvalita vás tedy nikterak nerozladí, prostě dostaneto to, na co jste normálně zvyklí. Vyšší standard.

Výbava
Běžná slabota prvních disků Warner Bros., umocněná technicky vadnými tituky. Při jejich výrobě nějak vypadla všechna "ž", takže se dialogy čtou poměrně dost špatně. Vedle nepovedených titulků na disku najdeme už jen klasické informace o hercích a režisérovi.

Hodnocení

dvd_fugitive
dvd_fugitive
Film 4/5 - velmi dobrá detektivka s kvalitním obsazením

DVD 1/5 - kromě špatných titulků vlastně pusto a prázdno

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.