Svého vlastního seriálu se dočká i Blade Runner

23. 11. 2021 - 11:10 | Novinky | Adam Homola

Svého vlastního seriálu se dočká i Blade Runner zdroj: Foto: Warner Bros. Pictures

Jestli je někdo na stará kolena zaneprázdněný, je to 83letý režisér Ridley Scott.

Tomu teď jde v kinech Klan Gucci, před pár týdny to byl zase výborný Poslední souboj a tím legendární režisér rozhodně nekončí. Chystá historické drama Kitbag o Napoleonovi, kterého mu bude hrát Joaquin Phoenix a pracuje se už i na scénáři k druhému Gladiátorovi.

A k tomu všemu teď Scott ještě chystá seriál Blade Runner. Ten bude hraný a režisér v rozhovoru pro BBC prozradil, že pilotní díl je už napsaný a že se v současné době počítá s první sezónou, tedy cca 10 hodinami materiálu.

Nic dalšího už Scott bohužel neřekl, a tak nevíme kdy se bude seriál odehrávat, jestli se vrátí Harrison Ford (nejspíš ne) a stejně tak není jisté, zda bude Scott jen produkovat, nebo i točit. Pravděpdobnější je verze produkování, nicméně Scott klidně může natočit pilot a pak už na seriál jen dohlížet.

První Blade Runner je samozřejmě nadčasová klasika z roku 1982, jenže tehdy si to nikdo moc nemyslel a film, navzdory svým kvalitám, komerčně propadl. Kultovní statut získal až časem a dnes na něj nedají fanoušci dopustit. Je to právě ale jeho komerční výsledek, který byl jedním z hlavních důvodů proč jsme museli na pokračování čekat tak dlouho.

Blade Runner 2049 přišel až v roce 2017, natočil ho Denis Villeneuve a opět toho navzdory svým kvalitám zase tolik neutržil. Další hraný celovečerní Blade Runner tak zase asi jen tak nevznikne, ale když Scott a šéfové u Warnerů a HBO dají, dočkáme se dost možná alespoň připravovaného seriálu.

zdroj: Vlastní

Zdroje: BBC , Empire Online

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.